19:05 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Pamažu šalys pereina į gamybos mažinimo stadiją, o ekonominis aktyvumas atsigauna. Atsižvelgiant į tai, galima manyti, kad naftos saugyklos vis tik išliks, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Situacija pasaulyje dėl naftos tokia, kokios ir reikėjo tikėtis, interviu Sputnik radijui sakė bendrovės "Region" analitinių tyrimų skyriaus vadovas Valerijus Vaisbergas.

  Anot jo, JAV naftos saugyklos beveik visiškai užpildytos, o naftos perdirbimo gamyklose mažėja perdirbimo apimtis, todėl tanklaiviai liks akvatorijoje tol, kol situacija su perteklinėmis atsargomis pagerės.

  "Galima, tikriausiai, pažymėti, kad iš esmės ir Roterdamo uosto apyvarta pastaruoju metu gana rimtai sumažėjusi, o tai taip pat rodo, kad Europoje taip pat yra tam tikras perpildymas. Bet atsižvelgiant į tai, kad pamažu pereiname į gamybos mažinimo etapą ir tuo pat metu ekonominis aktyvumas atsigauna, galima daryti prielaidą, kad greičiausiai išvengsime paties blogiausio krizės scenarijaus, kai iš viso neliks naftos atsargų saugyklų. Nors gegužę padėtis bus gana įtempta ir iš esmės ne tik dideli tanklaiviai, bet ir daug mažesni gali būti naudojami kaip saugyklos", — sakė jis.

  Tuo tarpu, pasak Vaisbergo, naftos kainos antrąjį ketvirtį bus gana žemos.

  Jau kelias dienas dešimtys naftos tanklaivių plūduriuoja prie Kalifornijos krantų. Apie tai pranešė JAV pakrančių apsaugos tarnyba.

  Nuo praėjusios savaitės į akvatoriją atplaukia vis nauji laivai. Laikraščio "The Wall Street Journal" duomenimis, dėl naftos pertekliaus rinkoje sausumoje esančiose saugyklose trūksta vietos. Prekybininkams tenka nuomotis tanklaivius, kad ten galėtų laikyti žaliavas. Panaši situacija pastebima prie Maltos ir Pietų Afrikos krantų.

  Pasaulio naftos atsargos greitai pildosi dėl to, kad dėl koronaviruso pandemijos mažėja paklausa.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Į Lietuvą atvyko naujas tanklaivis su rusiškomis SGD
  Paaiškėjo, iš kur Lietuvos SGD terminalas gavo daugiausia dujų
  WTI naftos kaina nukrito iki 15,04 dolerių už barelį
  Tegai:
  koronavirusas, krizė, nafta

  Svarbiausios temos