05:27 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Leidinyje taip pat teigiama, kad pagalbos prašymas buvo "politinis gestas, siekiant parodyti, kad Ispanija beldžiasi į visų tarptautinių organizacijų duris"

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Ispanija atsiėmė savo pagalbos prašymą, kurį kovo mėnesį pateikė NATO, o šalis gavo mažiau nei 1/10 reikalingų medicinos priemonių — kaukių, testų ir medicininės įrangos, praneša "Pais".

  "Ispanija šiuo metu nereikalauja jokios papildomos pagalbos iš NATO šalių", — rašoma laiške, kuriame ji vertina "neįkainojamą pagalbą, gautą iš sąjungininkų", ir gali būti, kad ateityje Ispanija vėl ieškos pagalbos, atsižvelgiant į "nenuspėjamą" šios sanitarinės krizės raidą.

  Ispanijos vyriausybė tvirtina, kad šalis jau įveikė kritinį kovos su koronavirusu momentą ir reikiamų medicinos priemonių trūkumas buvo kompensuotas.

  Leidinyje taip pat teigiama, kad pagalbos prašymas buvo "politinis gestas, siekiant parodyti, kad Ispanija beldžiasi į visų tarptautinių organizacijų duris".

  Leidinyje pažymima, kad į Ispanijos pagalbos prašymą atsiliepė septynios šalys: Lietuva, Estija, Turkija, Lenkija, Čekija, Liuksemburgas ir Vokietija.

  Taip pat straipsnyje rašoma, kad Lietuvos, Estijos ir Turkijos atveju pagalba buvo teikiama reaguojant į Ispanijos kariuomenės teikiamos apsaugos naudą (Ispanijos kovotojų yra Baltijos šalyse, raketų baterijų — netoli Sirijos sienos).

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 193 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Rusija aplenkė Kiniją koronavirusinių infekcijų apimtimi
  PSO įvertino izoliacijos režimo įvedimą pasaulio šalyse
  Tegai:
  pagalba, koronavirusas, Ispanija, NATO

  Svarbiausios temos