13:36 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  Kaip pranešama, turizmas sudaro 10 procentų Europos Sąjungos BVP ir sukuria 12 procentų darbo vietų

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Devynios šalys pristatė bendrą deklaraciją, kurioje ES paprašė parengti turizmo sektoriaus atkūrimo planą, pranešė RIA Novosti.

  Pirmadienį Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Graikijos, Maltos, Kipro, Rumunijos ir Bulgarijos turizmo ministrai internete vedė derybas dėl bendros pozicijos parengimo.

  Deklaracijos iniciatorė — Ispanija. Tekste pateikiami trys pagrindiniai dalykai: tų pačių protokolų sudarymas siekiant užtikrinti saugias keliones, dėmesys konkrečioms labiausiai nukentėjusių šalių ir teritorijų — tolimų regionų ir salų — problemoms bei reikalingų lėšų pritraukimas tam, kad būtų galima padėti turizmo sektoriaus įmonėms ir darbuotojams.

  "ES turėtų palaikyti šią strategiją pasitelkdama Europos Komisijos ir Europos investicijų banko fondo SURE programą. Be to, būtina, kad ES pritrauktų fondų, kad turizmo sektoriaus įmonės galėtų išlikti konkurencingos naujoje kintančioje aplinkoje", — sakė Ispanijos turizmo ministrė Maria Reyes Maroto.

  Ji taip pat pažymėjo, kad reikia suteikti pagalbą oro vežėjams, kurie yra "pagrindinis sektorius turizmui". "Turėtų būti garantuotas judėjimo saugumas, taip pat keliautojų pasitikėjimas. Būtina, kad Europos lygmeniu būtų vienodos ir bendros saugumo priemonės, kurios užtikrintų saugią ir neskausmingą kelionę", — pridūrė Maroto.

  "Norint sėkmingai atkurti turizmą, mums būtinas bendradarbiavimas ir koordinavimas tarp valstybių-narių. Kartu mes galime padaryti taip, kad jis taptų svarbiausiu ekonomikos atsigavimo sektoriumi po COVID-19", — sakė ministrė.

  Turizmas sudaro 10 procentų ES BVP ir sukuria 12 procentų darbo vietų. Praėjusiais metais užregistruota 562 mln. tarptautinių atvykimų į ES šalis.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  Dar šia tema

  Lietuvoje trumpinamas Karštosios koronos linijos darbo laikas
  Zelenskis ir Makronas aptarė situaciją dėl koronaviruso
  Kaskadininkai internete sukūrė "flešmobą" ir parodė, kaip nugalėti koronavirusą
  Tegai:
  Ispanija, Europos Sąjunga (ES), turizmas

  Svarbiausios temos