13:47 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Zacharova pabrėžė, kad bet kokia ataka, naudojant amerikietišką povandeninių laivų balistinę raketą, neatsižvelgiant į jos įrangos savybes, bus suprantama kaip ataka naudojant branduolinius ginklus

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. JAV visais būdais bando panaikinti ribą tarp nestandartinių ir strateginių branduolinių ginklų, dėl to padidėja branduolinio konflikto grėsmė, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Mariją Zacharovą.

  "Atkreipėme dėmesį į medžiagą, paskelbtą balandžio 24 dieną Valstybės departamento tinklalapyje. Ji buvo skirta JAV W76–2 mažo galingumo branduolinių galvučių sukūrimui ir aprūpinimui jomis povandenines raketas "Trident 2". Poreikis kurti ir dislokuoti mažos galios branduolinius ginklus pateiktas kaip JAV reakcija "stiprinti globalias grėsmes", visų pirma "stiprinti Rusijos ir Kinijos branduolinį potencialą". Kaip jau ne kartą aiškinome, šį žingsnį laikome pavojingu, manome, kad tai yra toks destabilizacijos elementas", — sakė Zacharova.

  "Mūsų manymu, čia akivaizdžiai vyksta sąmoningas nestrateginių ir strateginių branduolinių ginklų atribojimas. Tai neišvengiamai lemia branduolinės galios sumažėjimą ir branduolinio konflikto grėsmės padidėjimą. Tai ne tik mūsų nuomonė — panašų požiūrį išreiškia autoritetinga Amerikos atstovų bendruomenė, iš tikrųjų, net JAV Kongresas", — sakė ji.

  Zacharova pabrėžė, kad bet kokia ataka, naudojant amerikietišką povandeninių laivų balistinę raketą, neatsižvelgiant į jos įrangos savybes, bus suprantama kaip ataka naudojant branduolinius ginklus.

  "Norintieji spėlioti apie Amerikos branduolinio potencialo lankstumą, visi turėtų suprasti, kad pagal Rusijos karinę doktriną tokie veiksmai bus laikomi Rusijos atsakomojo branduolinio ginklo naudojimo pagrindu", — padarė išvadą oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

  Dar šia tema

  Rusija negavo atsakymo iš JAV dėl galimybės pratęsti START sutartį
  Rusijos URM įvardijo sąlygą dialogui su JAV dėl viršgarsinių ginklų
  Tegai:
  ginklų kontrolė, ginklai, JAV, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos