21:07 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kiti ES vadovai paragino surinkti 7,5 milijardo eurų lėšų vakcinoms ir vaistams nuo koronaviruso kurti

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Koronaviruso vakcinos, kurias planuojama kurti ES, bus prieinamos visame pasaulyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, kurios pranešimas paskelbtas Vokietijos vyriausybės tinklalapyje.

  Anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir kiti ES vadovai paragino surinkti 7,5 milijardo eurų lėšų vakcinoms ir vaistams nuo koronaviruso kurti.

  Pirmadienį, gegužės 4 dieną, Europos Komisijos iniciatyva vyks šalių konferencija dėl kovos su koronavirusu, Merkel joje dalyvaus, anksčiau teigė Vokietijos vyriausybė.

  "Kalbama, kaip sukurti vakcinas, vaistus ir geras diagnostikos galimybes visiems žmonėms visame pasaulyje", — šeštadienį sakė Merkel. Ji pažymėjo, kad Vokietija "prisiima šią atsakomybę".

  Pasak Merkel, vakcinai sukurti dar trūksta apie aštuonių milijardų eurų. Vokietija pabrėžė, kad šalis "įneš nemažą finansinį indėlį" į šį darbą.

  Kanclerė palankiai įvertino tai, kad šioje veikloje dalyvavo ne tik vyriausybinės agentūros, bet ir privatūs fondai, vakcinų ir vaistų gamintojai, taip pat CEPI ir GAVI pagrindinės sąjungos.

  Vokietija taip pat ketina "glaudžiai bendradarbiauti su PSO, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį šiuo klausimu", — pridūrė Angela Merkel.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 224 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Dar šia tema

  Trampas pirmą kartą per mėnesį išeis iš Baltųjų rūmų
  "Toksika" karantino metu sutvarkė 85 tonas infekuotų medicininių atliekų
  JAV rekomenduoja užtikrinti socialinį atstumą naminiams gyvūnėliams
  Tegai:
  koronavirusas, ES, Vokietija, Angela Merkel

  Svarbiausios temos