20:57 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Anksčiau Australijos laikraštis "Daily Telegraph", remdamasis "Penkių akių" žvalgybos aljanso (JAV, Australija, Naujoji Zelandija, Kanada ir JK) ataskaita, rašė, kad Kinija tariamai tyčia slėpė ar sunaikino koronaviruso protrūkio įrodymus

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas teigė, kad JAV turi įrodymų, jog Kinija nuslėpė situaciją su koronavirusu, rašo RIA Novosti.

  Anksčiau Australijos laikraštis "Daily Telegraph", remdamasis "Penkių akių" žvalgybos aljanso (JAV, Australija, Naujoji Zelandija, Kanada ir JK) ataskaita, rašė, kad Kinija tariamai tyčia slėpė ar sunaikino koronaviruso protrūkio įrodymus.

  Dokumente teigiama, kad Kinija sunaikino koronaviruso įrodymus laboratorijose ir atsisakė tiekti biomedžiagas vakciną kuriantiems mokslininkams.

  Kinijos valdžia ne kartą teigė, kad nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso epidemiją.

  "Galime patvirtinti, kad Kinijos komunistų partija padarė viską taip, kad pasaulis laiku nesužinojo apie tai, kas vyksta. Tam yra daugybė įrodymų, kai kurie jų yra viešai prieinami", — "ABC" sakė Pompėjas.

  Anot jo, Kinijos valdžia "bandė nutildyti" tuos, kurie bandė pranešti apie realią situaciją Uhane, kur iš pradžių kilo protrūkis. Jis taip pat apkaltino Pekiną vykdant "klasikinę komunistų dezinformacijos kampaniją".

  "Prezidentas Trampas aiškiai pasakė, kad ketiname patraukti atsakomybėn už tai atsakingus asmenis ir tai padarysime tinkamu laiku", — pridūrė valstybės sekretorius.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau pareiškė, kad Amerika svarsto versijas, kad naujasis koronavirusas atsirado laboratorijoje Kinijos mieste Uhane, ir ketina nustatyti jo kilmę. Amerikos prezidentas grasino Kinijai pasekmėmis, jei paaiškės, kad Pekinas sąmoningai leido COVID-19 protrūkį.

  JAV prezidentas taip pat pareiškė, kad Vašingtonas nutraukia finansavimą PSO, kuri, anot jo, laiku nepateikė informacijos apie koronavirusą ir neatskleidė tiesos pasaulio bendruomenei.

  Trampo kritika PSO buvo išsakyta atsižvelgiant į sunkią JAV epideminę situaciją, kuri pirmiausia kilo tiek dėl atvejų, tiek dėl mirčių skaičiaus, tačiau kaltinamas ir pats šalies prezidentas dėl to, kad jis kovos su pandemija priemones neva įvedė per vėlai.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Kinijos žiniasklaida išsklaidė mitus apie COVID-19
  JAV, sekdamos paskui Vokietiją, nori pinigų iš Kinijos
  Kinija JAV kaltinimus dėl nekokybiškų testų tiekimo pavadino melu
  Kinija atsisakė prileisti PSO prie tyrimo dėl COVID-19 atsiradimo
  Tegai:
  Kinija

  Svarbiausios temos