20:44 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujo tipo koronavirusas yra gyvūninės kilmės, šios nuomonės laikosi Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija negavo jokios informacijos iš JAV apie dirbtinį COVID-19 sukūrimą, pareiškė PSO nepaprastųjų situacijų sveikatos apsaugos srityje programos direktorius Maiklas Rajanas (Michael Ryan).

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Kinija situacijoje su koronaviruso atsiradimu "padarė klaidą ir bandė ją nuslėpti". Anot Baltųjų rūmų vadovo, JAV svarstoma versija, kad naujo tipo koronavirusas atsirado Uhano laboratorijoje, ir planuojama nustatyti jo kilmę. Trampas prigrasino Kinijai pasekmėmis, jei paaiškės, kad ji sąmoningai leido COVID-19 protrūkį.

  Savo ruožtu Kinijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Pekinas nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos duomenų apie epidemiją paskelbimo atžvilgiu.

  Rajanas pareiškė, kad PSO norėtų gauti bet kokią informaciją apie viruso kilmę, nes tokie duomenys yra svarbūs būsimai kontrolei.

  "Taigi, jei tokių duomenų ir įrodymų yra, tada JAV vyriausybė nuspręs, ar jais dalintis ir kada tai daryti. Tačiau PSO šiuo atveju sunku dirbti informacijos vakuume", — pasakė jis.

  PSO Nepaprastųjų ligų padalinio vadovė Marija Van Kerkhovė dar kartą priminė, kad, organizacijos ekspertų teigimu, virusas yra gyvūninės kilmės. Dabar ekspertai turi išsiaiškinti, kas buvo tarpinė jo perdavimo grandis: kuris gyvūnas užsikrėtė infekcija nuo šikšnosparnių, o paskui tapo infekcijos šaltiniu žmonėms. Ši informacija yra svarbi, nes ji padės išvengti koronaviruso atsiradimo pasikartojimo.

  Anot jos, pagal genetinę COVID-19 ir kitų koronavirusų seką, visi jie kilę iš šikšnosparnių. O tarpine Artimųjų Rytų respiracinio sindromo plitimo grandimi tapo kupranugariai.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa

  Dar šia tema

  Kinija įvertino Rusijos požiūrį į koronaviruso kilmę
  Žiniasklaida: Pentagonas aiškinasi koronaviruso panaudojimo prieš JAV tikimybę
  Žiniasklaida: "nulinis" pacientas koronavirusu užsikrėtė Uhano laboratorijoje
  Tegai:
  koronavirusas, COVID-19, JAV, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos