20:34 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Britų laikraštis su nuoroda į šaltinį Australijos žvalgyboje pažymėjo, kad JAV tokiu būdu nori daryti spaudimą Pekinui

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Informacija apie tai, kad Kinija nuslėpė duomenis apie koronavirusą, kuri anksčiau buvo paskelbta Australijos laikraštyje, greičiausiai buvo pateikta JAV, siekiant daryti spaudimą Pekinui, rašo britų laikraštis "Guardian" su nuoroda į šaltinį Australijos žvalgyboje.

  Anksčiau Australijos leidinys "Daily Telegraph" su nuoroda į "Penkių akių" žvalgybos aljanso (JAV, Australijos, Naujosios Zelandijos, Kanados ir Britanijos) 15 puslapių ataskaitą, parašė, kad Kinija tariamai tyčia paslėpė arba sunaikino koronaviruso protrūkio įrodymus. Dokumente teigiama, kad Kinija sunaikino koronaviruso įrodymus laboratorijose ir atsisakė tiekti biomedžiagas vakciną kuriantiems mokslininkams. Kinijos valdžia ne kartą pareiškė, kad nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama epidemijos duomenis.

  Anot "Guardian", Australijos žvalgyba mano, kad informacija į "Daily Telegraph" iš pradžių atkeliavo iš JAV.

  "Mano nuojauta sako, kad tai buvo būdas sukurti kontrpropagandą ir daryti spaudimą Kinijai", — laikraštis cituoja Australijos žvalgybos atstovo žodžius.

  Laikraštis taip pat rašo, kad 15 puslapių ataskaita, kuria rėmėsi "Daily Telegraph", buvo sudaryta ne "Penkių akių" duomenų pagrindu, ir šiuo metu nėra duomenų, kad koronavirusas kilo Uhano laboratorijoje. Britanijos vadovybė taip pat mano, kad ataskaita nebuvo pagrįsta konfidencialia informacija, kurią pateikė britų žvalgybos tarnybos, rašo "Guardian" su nuoroda į šaltinius.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 3,4 mln. infekcijos atvejų 215 šalių, mirė daugiau nei 239 tūkst. žmonių.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Kinija papasakojo apie bendrą darbą su Rusija tiriant COVID-19
  Kinija atsisakė prileisti PSO prie tyrimo dėl COVID-19 atsiradimo
  JAV galvoja apie tokį kerštą, kad Kinija pavydėtų Rusijai

  Svarbiausios temos