03:29 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2121)

  ​JT generalinis sekretorius pareiškė, kad būtina užtikrinti negalią turinčių žmonių teisių įgyvendinimą, ypač galimybę gauti medicininę priežiūrą, ir paragino valdžios institucijas sutelkti dėmesį į šiuos žmones kovoje su pandemija

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Nustatyta, kad tarp mirusiųjų nuo COVID-19 yra daug žmonių su negalia, kurių pasaulyje yra apie milijardas, be to, dėl pandemijos pablogėjo jų teisės, sakė JT generalinis sekretorius Antonijas Guteresas, praneša RIA Novosti.

  "Krizė, susijusi su COVID-19, paveikė visas mūsų visuomenės sritis. Šiandien aš atkreipsiu dėmesį į tai, kaip pandemija paveikė 1 milijardą žmonių, turinčių negalią, visame pasaulyje. Net normaliomis sąlygomis žmonės su negalia turi mažiau galimybių naudotis švietimo, sveikatos priežiūros paslaugomis, kitomis galimybėmis. Kalbant apie pajamas ir dalyvavimą bendruomeniniame gyvenime. Pandemija dar labiau padidina šią nelygybę ir kelia naujas grėsmes. Žmonės su negalia yra vieni iš tų, kuriuos krizė paveikė labiausiai", — sakė jis savo "Twitter" paskyroje paskelbtoje žinutėje.

  ​JT generalinis sekretorius pareiškė, kad būtina užtikrinti negalią turinčių žmonių teisių įgyvendinimą, ypač galimybę gauti medicininę priežiūrą, ir paragino valdžios institucijas sutelkti dėmesį į šiuos žmones kovoje su pandemija.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 245 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2121)

  Dar šia tema

  JT palygino situaciją COVID-19 su H1N1 pandemija
  Saviizoliacijos klaidos: įpročiai, kurie kenkia jūsų sveikatai
  Ekspertas įvardijo didelio vyrų mirštamumo nuo COVID-19 priežastį
  Tegai:
  Antonio Guterresas, JT Generalinė Asamblėja, koronavirusas

  Svarbiausios temos