03:24 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2121)

  JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau pareiškė, kad Amerika svarsto versijas, jog naujasis koronavirusas atsirado Kinijos Uhano laboratorijoje, ir ketina nustatyti jo kilmę

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Prielaidos, kad koronavirusas buvo nutekintas iš Kinijos Uhano laboratorijos ir Kinija jį tyčia sukūrė, yra moksliškai nepagrįstos ir absurdiškos, trečiadienį Ženevoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė Kinijos atstovas JT Ženevos biure Čen Siui, pranešė RIA Novosti.

  "Nors visa pasaulio bendruomenė susivienijo kovoje su pandemija, kai kurie gandai yra absurdiški ir juokingi. Pavyzdžiui, kaip gerai žinote iš savo šaltinių, kaltinimai, kad Kinija nuslėpė viruso protrūkį. Kai kurie taip pat siūlo pareikalauti Kinijos atsiskaityti ir demonizuoja Kiniją", — sakė jis.

  Anot jo, visi šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

  "Prielaidos, kad šis virusas kilo iš Uhano laboratorijos, nėra moksliškai pagrįstos", — pabrėžė nuolatinis atstovas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau pareiškė, kad Amerika svarsto versijas, jog naujasis koronavirusas atsirado Kinijos Uhano laboratorijoje, ir ketina nustatyti jo kilmę.

  Amerikos prezidentas grasino Kinijai pasekmėmis, jei paaiškės, kad Pekinas sąmoningai paleido COVID-19 protrūkį. Vėliau JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas paskelbė, kad JAV turi įrodymų, jog Kinija nuslėpė koronaviruso situaciją.

  Kinijos valdžia ne kartą teigė, kad nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 245 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2121)

  Dar šia tema

  Trampas ir Makronas pareiškė, kad būtina reformuoti PSO
  Kinija atsisakė prileisti PSO prie tyrimo dėl COVID-19 atsiradimo
  Tegai:
  JAV, Kinija, koronavirusas

  Svarbiausios temos