12:11 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Tyrėjai pastebi, kad "aptiktos pasikartojančios mutacijos gali rodyti, jog SARS-CoV-2 ir toliau prisitaiko prie naujo žmogaus-šeimininko"

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Mokslininkų grupė iš Londono universiteto koledžo, ištyrusi daugiau nei 7,5 tūkst. žmonių, sergančių COVID-19, duomenis, atrado 198 nedidelius naujo tipo koronaviruso genomo pokyčius, praneša RIA Novosti su nuoroda į mokslinio žurnalo "Infection, Genetics and Evolution" paskelbtą dokumentą.

  "Sutelkdami dėmesį į mutacijas, kurios kelis kartus įvyko savarankiškai (homoplazija), mes radome 198 mutacijas SARS-CoV-2 genome", — rašoma dokumente. Tyrėjai pastebi, kad "aptiktos pasikartojančios mutacijos gali rodyti, jog SARS-CoV-2 ir toliau prisitaiko prie naujo žmogaus-šeimininko".

  Be to, ištyrę 7666 viruso genomo pavyzdžius, tyrėjai patvirtino versiją, kad "COVID-2 pandemija prasidėjo maždaug 2019 metų spalio 6 dieną–gruodžio 11 dieną, tai yra laikas, kai virusas pateko į žmogaus organizmą". Be to, mokslininkų teigimu, išvados rodo, kad "vietos epidemijas sukėlė daugybė nepriklausomų virusų protrūkių".

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 245 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Dar šia tema

  JT teigė, kad tarp COVID-19 aukų yra daug negalią turinčių žmonių
  "Gerovės valstybė", kurioje "rizikos grupių" asmenims vietos nėra
  Tegai:
  koronavirusas, mokslininkai

  Svarbiausios temos