22:32 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Balandžio mėnesį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įtraukė devynis rusiškus produktus į 70 perspektyvių vakcinų nuo koronaviruso sąrašą

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Vakcina nuo SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 infekciją, veiks net mutavus virusui, interviu RIA Novosti sakė Rusijos biotechnologijų bendrovės "Biocad" generalinis direktorius Dmitrijus Morozovas.

  "Nepasakyčiau, kad jis [SARS-CoV-2 — Sputnik] mutuoja taip, kad seni ir nauji virusai tampa skirtingi. Be to, kai kuriuose regionuose jis keičiasi, o kai kuriuose ne. Visų kompanijų ir organizacijų pastangomis dabar siekiama sukurti vakciną nuo nekintamų viruso dalių. Net jei jam becirkuliuojant atsiras dvi ar trys mutacijos, dalys liks tos pačios ir vakcina veiks", — sakė jis.

  Balandžio mėnesį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įtraukė devynis rusiškus produktus į 70 perspektyvių vakcinų nuo koronaviruso sąrašą. "Biocad" dalyvauja kuriant tris iš jų — kaip kūrėja ar kaip pramonės partnerė.

  Remdamasi savo patirtimi "Biocad" kuria liposomomis kapsuliuotą mRNR vakciną nuo COVID-19. Kartu su Eksperimentinės medicinos institutu įmonė gamina vakciną susilpninto gripo viruso pagrindu, o Valstybinis virusologinių ir biotechnologinių vektorių tyrimų centras — vakciną vezikulinio stomatito viruso pagrindu.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 251 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Dar šia tema

  Gydytojas neatmetė stipresnės COVID-19 bangos Lietuvoje galimybės
  "Orlen Lietuva" patyrė daugiamilijoninius nuostolius dėl COVID-19
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos