18:24 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2167)

  Džonso Hopkinso universiteto ir Rusijos operatyvinės būstinės kovai su koronavirusu duomenimis, gegužės 7 dieną Rusija užėmė penktąją vietą pasaulyje pagal nustatytų koronaviruso atvejų skaičių

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Koronaviruso dažnis 1 milijonui žmonių Rusijoje yra 2 kartus mažesnis nei JAV, sakė RIA Novosti Rusijos G. V. Plechanovo ekonomikos universiteto docentė Elena Babkina.

  Džonso Hopkinso universiteto ir Rusijos operatyvinės būstinės kovai su koronavirusu duomenimis, gegužės 7 dieną Rusija užėmė penktąją vietą pasaulyje pagal nustatytų koronaviruso atvejų skaičių — jis siekia 177 160.

  Jungtinėse Valstijose nustatyta daugiau kaip 1,2 milijono atvejų.

  "Atsižvelgiant į dažnio ir testų apimties padidėjimą, Rusijos pasitraukimas į penktąją vietą pagal koronaviruso skaičių atrodo gana įtikinamai. Sergamumo rodikliai, tenkantys 1 milijonui gyventojų, dar tiksliau parodo situaciją, anot jų, Rusijoje šis rodiklis yra 1214, kas yra 2 kartus mažiau nei, pavyzdžiui, JAV, kur šis skaičius siekia 3816. Tai suteikia vilties, kad padėtis ir toliau bus kontroliuojama atsižvelgiant į medicinos sistemos stabilumą", — sakė ji.

  Babkina taip pat pažymėjo, kad sunku numatyti tolesnę situacijos raidą, tačiau manoma, kad Maskva pasieks piką anksčiau nei kiti regionai.

  "Ar Rusija pasiekė viršūnę, ar ne, paaiškės artimiausiu metu. Nepaisant to, kad susirgusiųjų prieaugis stabilus, neseniai pastebėjome staigų pacientų skaičiaus padidėjimą, turintį tą patį tariamą stabilumą, todėl čia sunku sudaryti prognozes. Kaip jau ne kartą pažymėjo daugelis ekspertų, regionai piką pasieks vėliau nei sostinės regionas", — padarė išvadą ji.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 251 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2167)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys priimdamos NATO karius pritraukia pinigus, o ne sienų apsaugą
  "Toks galingas smūgis": Pozneris prisipažino norėjęs nusižudyti
  Ką veikia JAV ir Britanijos karo laivai Barenco jūroje
  Tegai:
  koronavirusas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos