20:08 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Vamzdžiams kloti skirtas laivas paliko Nachodką vasario 10 dieną, aplenkė Afriką ir gegužės 2 dieną atvyko į Kaliningrado uostą. Plaukdamas jis kelis kartus pakeitė maršrutą

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Remiantis jūrų transporto sekimo portalo duomenimis, "Gazprom" priklausantis laivas "Akademik Čerskij", skirtas užbaigti tiesti dujotiekį "Nord Stream-2", išplaukė iš Kaliningrado uosto ir išvyko į Vokietiją, praneša RIA Novosti.

  Laufeno uostas nurodytas kaip kitas laivo kelionės tikslas — upės uostas Badeno-Viurtembergo žemėje.

  Vamzdžiams kloti skirtas laivas paliko Nachodką vasario 10 dieną, aplenkė Afriką ir gegužės 2 dieną atvyko į Kaliningrado uostą. Plaukdamas jis kelis kartus pakeitė maršrutą.

  Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas gruodį pranešė, kad šio laivo naudojimas yra viena iš galimybių užbaigti tiesti "Nord Stream-2", tačiau šiek tiek laiko prireiks papildomam laivo paruošimui.

  Praėjusių metų pabaigoje JAV patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms įgyvendinant "Nord Stream-2".

  "Swiss Allseas", užsiimanti dujotiekio tiesimu, beveik iškart pranešė apie darbų sustabdymą.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Europos partneriai — Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall" — kartu finansuoja projektą 50 procentų, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekviena. Likusi pusė lėšų — 4,75 milijardo eurų — gaunama iš "Gazprom".

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad vamzdžių klojimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart pranešė apie dujotiekio tiesimo sustabdymą.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Dar šia tema

  Ukraina pažadėjo sužlugdyti "Nord Stream-2" statybas
  Laivas, skirtas užbaigti "Nord Stream-2" tiesimą, priartėjo prie Rusijos krantų
  Tegai:
  Vokietija, dujotiekis, laivas, Nord Stream-2 statyba

  Svarbiausios temos