22:46 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Kaip pažymėjo generalinis sekretorius Antonijas Guteresas, gatvėse ir internete sustiprėjo neapykanta užsieniečiams

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijas Guteresas paragino kovoti su neapykantos kurstymu siaučiant koronaviruso pandemijai, praneša RIA Novosti.

  Anot jo, pandemija ir toliau "sukelia neapykantos ir ksenofobijos cunamius". Kaip pažymėjo generalinis sekretorius, gatvėse ir internete sustiprėjo neapykanta užsieniečiams.

  "Plinta antisemitinės sąmokslo teorijos, vyksta išpuoliai prieš musulmonus. Migrantai ir pabėgėliai išvadinami viruso šaltiniais, o paskui jiems atimama galimybė gauti medicininę priežiūrą", — savo apeliaciniame skunde teigė jis.

  "Turime veikti dabar, kad sustiprintume savo visuomenės imunitetą prieš neapykantos virusą. Štai kodėl aš raginu jus padaryti viską, kas įmanoma, ir nutraukti neapykantos kurstymą visame pasaulyje", — sakė jis.

  Guteresas paragino politinius lyderius parodyti solidarumą su visais savo visuomenės nariais ir sustiprinti socialinę sanglaudą.

  JT generalinis sekretorius taip pat paragino švietimo įstaigas sutelkti dėmesį į studentų skaitmeninio raštingumo gerinimą ir žiniasklaidą, kad būtų pašalintas rasistinis, misoginistinis ir kitas kenksmingas turinys.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 254 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2350)

  Dar šia tema

  Latvijoje dėl koronaviruso pratęstas ekstremalios situacijos režimas
  Vilniuje dėl koronaviruso bus tiriami vaistininkai ir prekybininkai
  Tegai:
  neapykantos kurstymas, koronavirusas, Antonio Guterresas, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos