02:51 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietija įvardijo save kaip vienintelę Antrojo pasaulinio karo kaltininkę ir pasmerkė bandymus perrašyti istoriją

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Istorijos perrašymas yra nesąžiningas dalykas, o bandymas kaltinti kitas valstybes tik skaldo Europą. Tai pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas). Kartu su Šiuolaikinės istorijos instituto direktoriumi Andreasu Viršingu (Andreas Wirsching) diplomatas paskelbė straipsnį vokiečių žurnalui "Spiegel" Europos išsivadavimo iš nacionalsocializmo dienos proga, pranešė RIA Novosti.

  Vokietijos diplomatas atkreipė dėmesį į tai, kad gegužės 8 dieną, kai Europa švenčia pergalę, Rytų Europos, įskaitant Lenkiją ir Baltijos šalis, žmones apima dvejopi jausmai. Anot straipsnio autorių, "pergalės prieš nacionalsocializmą džiaugsmas jiems asocijuojasi su kitos formos nesantaikos ir diktatūros pradžia".

  "Vis dėlto "vokiečių praeitis parodo revizionizmo pavojų, pakeičiantį racionalų mąstymą mitais", — pažymėjo straipsnio autoriai.

  Anot jų, tie, kas šiandien nori nubrėžti liniją pagal šią Vokietijos istorijos dalį, ne tik tyčiojasi iš aukų, bet ir atima iš Vokietijos politikos patikimumą.

  "Galų gale savikritika ir savimonė eina koja kojon. Nėra nė vienos šalies, kuriai šis teiginys tiktų labiau, nei mūsų", — rašoma leidinyje.

  "Politika be istorijos mums neįsivaizduojama. O jei būtų atvirkščiai? Kiek yra politikos istorijoje? Kiek glaudžiai šie dalykai susipynę vienas su kitu, matome beveik kiekviename tarptautiniame susitikime. Nuomonės dėl gegužės 8 dienos taip pat dažnai kardinaliai skiriasi. Rusijoje ir kitose buvusios Sovietų Sąjungos šalyse pagerbiamas didvyrių atminimas ir švenčiama karo pabaiga pergalių paradais. Vakarų sąjungininkai gegužės 8 dieną taip pat rengia iškilmes. Mes taip pat esame dėkingi visiems, kurie kovojo su nacionalsocialistų diktatūra", — sakė Vokietijos atstovai.

  Jų nuomone, būtina ginti savo poziciją, kai užpultuosius bandoma paversti užpuolikais, o aukas — nusikaltėliais.

  "Pastaraisiais mėnesiais bandymai akiplėšiškai perrašyti istoriją reikalauja, kad mes išsiaiškintume, o tai, atsižvelgiant į rimtus istorinius faktus, iš esmės yra nereikalinga: Vokietija vienašališkai pradėjo Antrąjį pasaulinį karą, užpuolusi Lenkiją. Ir tik Vokietija yra atsakinga už nusikaltimą žmonijai, Holokaustą ", — straipsnyje teigė Masas ir Viršingas.

  Straipsnio autoriai padarė išvadą, kad tie, kas išreiškia abejones ir primeta nusikaltėlio vaidmenį kitoms tautoms, skatina neteisybę ir skaldo Europą.

  Anksčiau Vokietijos diplomatas, buvęs Vokietijos socialistinės vienybės partijos (SED) Centrinio komiteto Tarptautinio skyriaus vadovas ir kairiosios partijos "Die Linke" tarybos narys Vokietijoje Bruno Malovas interviu RIA Novosti teigė, kad Antrojo pasaulinio karo istoriją bandoma perrašyti ir Vokietijoje.

  "Žiniasklaida rašė, kad Berlyną 1945 metų gegužės mėnesį išlaisvino ukrainiečiai, nes Pirmasis Ukrainos frontas užėmė Vokietijos sostinę. Tokia dezinformacija yra tiesiog nepriimtina. Parašyta pakankamai literatūros apie tai, kurios tautybės kovojo Raudonosios armijos gretose. Kodėl Vokietijos žiniasklaida mano, kad įmanoma paskelbti savo fantazijas apie tai? Kitas siaubingo melo pavyzdys yra Hitlerio ir Stalino, Vokietijos ir TSRS atsakomybės už Antrojo pasaulinio karo protrūkį palyginimas", — sakė jis.

  Baltijos šalių pozicija

  Gegužės 7 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai priėmė bendrą pareiškimą dėl Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-ųjų metinių minėjimo Europoje. Dokumente jie apkaltino Rusiją bandymu suklastoti istoriją. Visų pirma, valstybių vadovai teigė, kad "vienas totalitarinis režimas buvo pakeistas kitu", kas Baltijos šalims reiškė "okupaciją ir aneksiją".

  Rusija atmeta tokius kaltinimus, primindama, kad respublikų prisijungimas prie TSRS tuo metu atitiko tarptautinę teisę ir todėl negali būti laikomas "okupacija".

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija išslaptino dokumentus apie Berlyno išlaisvinimą 1945 metais
  Vakarų žiniasklaida apie TSRS II pasauliniame kare. Tada ir dabar
  Buvęs Vokietijos diplomatas papasakojo apie Hitlerio planus dėl TSRS tautų genocido
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Vokietija

  Svarbiausios temos