21:25 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija, Lavrovas vėl pasisakė už START sutarties, kuri baigia galioti 2021 metų vasario mėnesį, pratęsimą

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. JAV valdžios institucijos per paskutinius telefoninius pokalbius su Rusijos vadovybe nepaskelbė savo pasirengimo pratęsti galiojančią Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START), RIA Novosti sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas gegužės 6 dieną aptarė visuotinio saugumo problemas.

  Kaip pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija, Lavrovas vėl pasisakė už START sutarties, kuri baigia galioti 2021 metų vasario mėnesį, pratęsimą. Kitą dieną, gegužės 7-ąją, įvyko Rusijos ir JAV prezidentų Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo pokalbis telefonu.

  "Ne, mes negirdėjome iš jų tokio pasirengimo", — sakė Riabkovas, atsakydamas į klausimą, ar Amerika per paskutinius aukščiausio lygio susitikimus teigiamai atsiliepė į Rusijos Federacijos pastabą dėl START pratęsimo.

  "Žinoma, klausimus, susijusius su dabartinės START sutarties pratęsimu, gana tiksliai ir nuosekliai kelia Rusija. Mūsų pozicija žinoma, ji yra labai atvira: esame pasirengę pratęsti sutartį", — pridūrė užsienio reikalų viceministras.

  2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-III) tebėra vienintelė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

  Susitarimas nustoja galioti 2021 metų vasario mėnesį, tačiau kol kas Amerikos administracija nepaskelbė, ar Vašingtonas ketina jį pratęsti.

  Anksčiau buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas (John Bolton) teigė, kad START-III greičiausiai nebus pratęsta, nes turi trūkumų.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą pareiškė, kad yra pasirengusi tai aptarti. JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie savo norą sudaryti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV, tačiau Pekinas šią idėją atmetė.

  Dar šia tema

  Ekspertė palygino koronaviruso paplitimą Rusijoje ir JAV
  JAV ir Kinija sudarys sąlygas prekybos susitarimui įgyvendinti
  Tegai:
  sutartis, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos