19:23 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Teigiama, kad upėse, ežeruose, gėluose vandenyse ir nevalytuose rezervuaruose virusas išgyvena ilgiau, todėl lankantis šiose vietose, reikia imtis ypatingų atsargumo priemonių

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Užsikrėsti koronaviruso infekcija maudantis jūros vandenyje, taip pat lankantis baseinuose ir kurortuose yra mažai tikėtina, šią išvadą padarė Ispanijos nacionalinės tyrimų tarybos (CSIC) mokslininkai, tyrimo rezultatai skelbiami organizacijos portale.

  Autoriai pažymėjo, kad druska, esanti jūros vandenyje, tikriausiai prisideda prie viruso deaktyvavimo.

  Be to, dezinfekcinės priemonės yra aktyviai naudojamos baseinuose ir SPA salonuose. Šių priemonių taip pat turėtų pakakti, kad virusas žūtų. Be to, saunose palaikoma aukštesnė nei 60 laipsnių temperatūra, kuri taip pat trukdo plisti virusui.

  Tačiau upėse, ežeruose, gėluose vandenyse ir nevalytuose rezervuaruose virusas išgyvena ilgiau, todėl lankantis šiose vietose, reikia imtis ypatingų atsargumo priemonių.

  Mokslininkai pažymėjo, kad užsikrėtimo koronavirusu pavojus gali kilti laukiant sausumoje — paplūdimyje ar rezervuaro krante. Tačiau tyrimo autoriai daro prielaidą, kad bendras jūros vandens druskos, saulės ultravioletinės spinduliuotės ir aukštos temperatūros, iki kurios įkaista smėlis, poveikis taip pat gali nukenksminti virusą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 263 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Dar šia tema

  Nauji koronaviruso židiniai ir alaus degustacijos. Lietuvoje tęsiasi kaukių balius
  Nausėda: COVID-19 sukeltai krizei įveikti reiks didesnio daugiamečio ES biudžeto
  Lietuvoje pacientų, užsikrėtusių COVID-19, skaičius viršijo 1 440
  Tegai:
  vanduo, koronavirusas, mokslininkai

  Svarbiausios temos