05:16 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Programa atsižvelgia į paciento lytį ir amžių, taip pat į informaciją apie keturias pagrindines lėtinių ligų rūšis

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Lenkijos mokslininkai sukūrė skaičiuoklę, kuria naudojantis galima apskaičiuoti mirties tikimybę užsikrėtus koronavirusu. Apie tai praneša RIA Novosti.

  Pamario mokslo ir technologijų parko atstovė Magdalena Malara-Švitonska (Magdalena Malara-Świtońska) pareiškė, kad programa atsižvelgia į lytį, amžių, taip pat į informaciją apie keturias pagrindines lėtinių ligų rūšis — širdies ir kraujagyslių ligas, aukštą kraujospūdį, cukrinį diabetą ir onkologiją.

  Kuriant skaičiuoklę taip pat dalyvavo gydytojai ir epidemiologai.

  Medicinos mokslų daktaras Piotras Bandošas (Piotr Bandosz) pažymėjo, kad mirties nuo koronaviruso rizika priklauso nuo gyvenimo būdo ir tiesiogiai su juo susijusių ligų, įskaitant nutukimą, diabetą, hipertoniją ir jų komplikacijas.

  "Naujausi duomenys rodo, kad mirtingumas tarp žmonių, neturinčių jokių lėtinių ligų, yra mažesnis nei vienas procentas mirtinų COVID-19 atvejų", — agentūra cituoja mokslininko žodžius.

  30 metų vyrui, neturinčiam lėtinių ligų, mirštamumo nuo COVID-19 rizika yra 0,03 proc., o moteriai, turinčiai panašius parametrus — 0,02 proc. Tuo tarpu vyrui, kurio amžius yra 80 metų ir kuris serga cukriniu diabetu ir onkologija, šis rodiklis yra 25,86 proc., o to paties amžiaus ir panašiomis ligomis sergančiai moteriai — 14,03 proc.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4 mln. užsikrėtimo atvejų, daugiau nei 278 tūkst. žmonių mirė.

  Lenkijoje buvo nustatyta daugiau nei 15 tūkst. koronaviruso atvejų, daugiau nei 800 pacientų mirė.

  Naujausiais duomenimis, Rusijoje buvo nustatyta daugiau kaip 221 tūkst. atvejų, daugiau nei 2 tūkst. žmonių mirė. Be to, kaip anksčiau pareiškė Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova, mirtingumas nuo COVID-19 Rusijos Federacijoje yra vidutiniškai 7,4 karto mažesnis nei visame pasaulyje.

  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  © Sputnik
  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis

  Mokslininkai išsiaiškino, kodėl naujasis koronavirusas yra toks užkrečiamas

  Read more: https://sputniknews.lt/search/

  Mokslininkai išsiaiškino, kodėl naujasis koronavirusas yra toks užkrečiamas

  Read more: https://sputniknews.lt/search/

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  mokslininkai, mirtingumas, koronavirusas

  Svarbiausios temos