04:34 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jei kambarys nėra vėdinamas, jame nebus pakankamai deguonies, o žmogui gali pradėti skaudėti galvą ir padidėti slėgis. Be to, nusistovėjęs, necirkuliuojantis oras yra palanki aplinka daugintis virusams ir mikrobams

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Vėdinti kambarius reikia maždaug po 20–30 minučių tris ar keturis kartus per dieną, rašo kinų leidinys "Huanqiu Shibao", cituodamas Pekino ligų kontrolės ir prevencijos centro Sveikatos mokymų skyriaus specialistus.

  Langus atidaryti patariama iškart atsikėlus ryte. Ryto metu deguonies kiekis kambaryje mažėja, o klojant lovą dulkių erkutės ir odos dalelės kyla į orą.

  Taip pat gaminant maistą būtina vėdinti virtuvę. Leidinyje rekomenduota langą palikti atvirą mažiausiai dešimt minučių po proceso pabaigos. Vėdinimas prieš miegą padidins deguonies kiekį ir teigiamai paveiks miego kokybę.

  Nepatartina atidarinėti langus smogo ir pūgos metu. Taip pat turėtumėte atsisakyti ventiliacijos, nes ji kelia dulkes į orą ir skleidžia teršalus.

  Leidinys priminė, kad vidutiniškai ore yra 0,03–0,04 % anglies dioksido, tačiau dėl žmonių kvėpavimo padidėja koncentracija. Žmogus jaučia diskomfortą jau esant 0,15 proc.

  Jei kambarys nėra vėdinamas, jame nebus pakankamai deguonies, tad gali pradėti skaudėti galvą ir padidėti slėgis. Be to, necirkuliuojantis oras yra palanki aplinka daugintis virusams ir mikrobams.

  Dar šia tema

  COVID-19 nustatytas privačiu lėktuvu iš Maskvos į Klaipėdą grįžusiam 11-mečiui
  Pramogos pandemijos metu: Kaliningrade atidarytas autokinas
  Mokslininkai išsiaiškino, kodėl naujasis koronavirusas yra toks užkrečiamas
  Tegai:
  oras, daugiabučiai namai, privatus namas

  Svarbiausios temos