00:30 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Kai kuriems pacientams, pasak jos, per mėnesį pastebimai sumažėja antikūnų, tai yra imuniteto, lygis. Šiai pacientų grupei gali grėsti pakartotinis užsikrėtimas

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Stiprus ir ilgalaikis imunitetas susiformuoja tik 7–8 procentams pacientų, sergančių COVID-19, dažniausiai stabiliausias imunitetas atsiranda pacientams, kurie sirgo sunkia ligos forma, teigia RIA Novosti biologijos mokslų daktarė, Sistemų biologijos mokyklos JAV profesorė Anča Baranova.

  "Mes turime žmonių, kurie sirgo, karščiavo ir kosėjo, tačiau jie neturėjo antikūnų prieš koronavirusą (maždaug nuo 7 iki 8 procentų tokių pacientų). Tai reiškia, kad jie atsikratė infekcijos interferonais, kurie greitai gaminasi organizme. Tokiu atveju patys interferonai susidorojo ir antikūnų neatsirado, todėl šie pacientai neturi imuniteto COVID-19", — teigė ji.

  Anot biologės, žmonės, turintys daug antikūnų ir gerą imunitetą, sudaro atsvarą šiai pacientų grupei. Tokių žmonių taip pat yra nuo 7 iki 8 procentų.

  "Mes turime super žmonių, turinčių tokį galingą imuninį atsaką, kad jų antikūnai gali būti naudojami kitų pacientų gydymui, tai ir yra daroma", — pridūrė Baranova.

  Ekspertė pažymėjo, kad tarp dviejų grupių buvo ir kitų, kurie sirgo koronavirusu. Jų imunitetas išsivysto įvairaus stiprumo koronavirusui, tačiau mažiausiai 40 procentų yra gana silpni.

  Kai kuriems pacientams, pasak Baranovos, per mėnesį pastebimai sumažėja antikūnų, tai yra imuniteto, lygis. Šiai pacientų grupei gali grėsti pakartotinis užsikrėtimas.

  "Žmonės skirtingi ir turi skirtingas ligas. Mokslininkai nustatė, kad vyresni žmonės, patyrę sunkią COVID-19 formą, turi stipresnį imunitetą", — teigė ekspertė.

  Kaip patikslino biologė, šias žinias apie tai, kaip ir kas formuoja imunitetą COVID-19, kinų mokslininkai įgijo ištyrę 171 pacientą. Tyrimams Šanchajaus medicinos centre ir keliose kitose mokslo įstaigose vadovavo profesorius Feng Wu.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 281 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  COVID-19 nustatytas privačiu lėktuvu iš Maskvos į Klaipėdą grįžusiam 11-mečiui
  Mokslininkai sukūrė mirties nuo COVID-19 tikimybės skaičiuoklę
  Tegai:
  sveikata, koronavirusas

  Svarbiausios temos