19:42 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2168)

  Anot leidinio, dokumento projekto versijoje rašoma, kad Kinija siekia "neteisėtai" gauti "vertingų intelektinės nuosavybės ir sveikatos duomenų, susijusių su vakcinomis, gydymo metodais ir tyrimais"

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. JAV atidžiai stebi situaciją dėl įtariamo Kinijos įsilaužėlių bandymo pavogti duomenis apie vakcinos nuo koronaviruso kūrimą, pirmadienį žurnalistams sakė prezidentas Donaldas Trampas, praneša RIA Novosti.

  "Nieko naujo. Jūs dabar man sakote, kad jie bando mus "nulaužti". Aš sakau: nieko naujo. Mes atidžiai tai stebime", — sakė Donaldas Trampas.

  Anksčiau "The New York Times" cituodamas šaltinius rašė, kad Federalinis tyrimų biuras ir JAV Valstybės saugumo departamentas ketina paskelbti įspėjimą, kad Kinijos įsilaužėliai ir šnipai bando pavogti amerikiečių mokslininkų tyrimus, kurių tikslas — sukurti vakcinas nuo koronaviruso.

  Ligoninė
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Anot leidinio, dokumento projekto versijoje rašoma, kad Kinija siekia "neteisėtai" gauti "vertingų intelektinės nuosavybės ir sveikatos duomenų, susijusių su vakcinomis, gydymo metodais ir tyrimais".

  Pastebima, kad kalbama apie informacijos vagystę per kibernetinius išpuolius, taip pat apie "netradicinių subjektų" veiksmus — terminą, per kurį aptinkami tyrėjai, kurie, JAV administracijos nuomone, yra vagysčių iš duomenų iš Amerikos laboratorijų dalyviai.

  JAV valdžia, įskaitant prezidentą, reguliariai kaltina Kiniją nesugebėjimu suvaržyti koronaviruso plitimo, faktų slėpimu. Kinijos valdžia ne kartą teigė, kad nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 281 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2168)

  Dar šia tema

  Neringoje COVID-19 susirgęs asmuo slėpė kontaktus
  Biologė paaiškino, kam formuojasi imunitetas COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas, Kinija, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos