20:46 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Norvegijos ginkluotosios pajėgos modernizuoja radarą, kuris turi sekti kosmoso šiukšles orbitose aplink Žemę, tačiau gali rinkti ir žvalgybinę informaciją

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Norvegijos ginkluotosios pajėgos modernizuoja sistemos "Globus" radarą Vardės mieste, esančiame šalies šiaurėje, įrengdamos naują amerikiečių įrangą. Vietos gyventojai, kaip pažymi leidinys "NRK", dėl to nerimauja ir bijo.

  Anksčiau leidinys "The Barents Observer" su nuoroda į Norvegijos žvalgybos tarnybos direktorių Morteną Hagą Lundę pranešė, kad 11 Rusijos bombonešių treniravosi smogti į Norvegijos radarą Vardės mieste. Kaip buvo teigiama, "dramatiškai imituojama ataka" įvyko 2018 metų vasario 14 dieną, dar viena panaši "ataka" buvo įvykdyta prieš metus iki to. Rusijos gynybos ministerija šios informacijos nepatvirtino.

  "Radaras — tai rakštis Rusijos akyje. Negalima atmesti padėties paaštrėjimo", — pareiškė Vardės miesto meras Erjanas Jensenas.

  "Aš bijau visko. Mes gyvename taip arti Rusijos, ir dabar vyksta vos ne visavertis karas. Tai kelia grėsmę visam mūsų miesteliui. Tai tiesiog siaubinga", — pasiskundė vietos gyventojas Stigas Nilsenas.

  "Jis kelia grėsmę visai mūsų bendruomenei. Žiūri į visa tai ir nusimeni", — pridūrė kitas Vardės gyventojas Aslė Kristiansenas.

  Sistema "Globus" dislokuota Vardės mieste nuo 1998 metų. Tai yra bendras JAV Karinių oro pajėgų Kosminės vadovybės ir Norvegijos žvalgybos tarnybos projektas. Radarų įdiegimas turėtų būti užbaigtas 2020 metais.

  Oficialiai pagrindinė komplekso užduotis yra sekti kosmoso šiukšles orbitose aplink Žemę. Kita vertus, Norvegijos žiniasklaida anksčiau pranešė, kad radaras skirtas rinkti žvalgybinę informaciją.

  Dar šia tema

  "National Interest" papasakojo apie didžiulį Rusijos raketų arsenalą
  100 milijonų dolerių vertės paradoksas: kokių trūkumų turi JAV naikintuvas F-35
  Karinis-politinis Baltijos regiono groteskas
  Tegai:
  JAV, radarai, Norvegija, Rusija

  Svarbiausios temos