21:28 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Pabrėžiama, kad PSO bendradarbiauja su daugeliu tyrimų organizacijų visame pasaulyje ir analizuoja tūkstančius koronaviruso mėginių, kad iššifruotų genomo nukleotidų seką

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Nėra įrodymų apie reikšmingas naujo tipo koronaviruso mutacijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į ekstremalių situacijų operacijų vadovą Pasaulio sveikatos organizacijos Viduržemio jūros rytų regiono būstinėje Ričardą Brenaną (Richard Brennan).

  "Iki šiol nematome jokių reikšmingų šio viruso mutacijų įrodymų", — per spaudos konferenciją sakė jis.

  Jis pridūrė, kad PSO bendradarbiauja su daugeliu tyrimų organizacijų visame pasaulyje ir analizuoja tūkstančius koronaviruso mėginių, kad iššifruotų genomo nukleotidų seką.

  Anot jo, daugybė infekcijų kai kuriose pasaulio vietose, pavyzdžiui, Italijos šiaurėje, gali kilti dėl demografinių gyventojų rodiklių. Vyresnio amžiaus žmonės yra labiau linkę į komplikacijas po infekcijos dėl kitų rimtų ligų. Be to, didelis infekcijos lygis kai kuriose šalyse gali būti susijęs su daugybe koronaviruso tyrimų.

  Viso pasaulio mokslininkai dar nepasiekė bendro sutarimo dėl koronaviruso mutacijų.

  Anksčiau pranešta, kad Indijos mokslininkai atrado 11 skirtingų rūšių koronavirusų, iš kurių vienas A2a kone pakeitė visus kitus, kad taptų dominuojančiais skirtinguose geografiniuose regionuose, o Jungtinės Karalystės mokslininkai pranešė apie 200 COVID-19 mutacijų.

  Kinijos tyrėjai pažymėjo, kad nuo ligos protrūkio Kinijoje įvyko apie 150 pokyčių naujoje koronaviruso formoje. Jie virusą suskirstė į du potipius — L ir S, kurie skiriasi agresyvumu.

  Vienas iš Rusijos mokslininkų, Maskvos valstybinio universiteto Medicininių tyrimų ir švietimo centro direktorius Armaisas Kamalovas įsitikinęs, kad virusas mutuoja. Jis pažymėjo, kad kai kuriose šalyse koronavirusas buvo vienoks, o atkeliavęs į Rusiją jis tapo šiek tiek kitoks. Dabar virusologai ir imunologai bando perprasti jo pobūdį.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 281 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Dar šia tema

  Biologė paaiškino, kam formuojasi imunitetas COVID-19
  JAV pas vaikus, sergančius koronavirusu, aptikti netipiški simptomai
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos