05:04 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1886)

  Jis pažymėjo, kad sulaukė Rusijos paramos dėl pasaulinių paliaubų siekiant padėti kovoti su COVID-19 pandemija ir paprašė visų tarptautinės bendruomenės narių prisijungti prie greito šio siūlymo įgyvendinimo

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijas Guteresas palaikė Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovo Leonido Sluckio kreipimąsi dėl būtinybės panaikinti vienašališkas sankcijas koronaviruso pandemijos fone, praneša RIA Novosti.

  Balandį Sluckis paragino Europos Sąjungos, JAV, Didžiosios Britanijos ir tarpparlamentinių organizacijų politikus atsisakyti apribojimų.

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Pranešime teigiama, kad, kilus globalios epidemijos grėsmei, atėjo laikas liautis mąstyti remiantis atgrasymo paradigma ir taip statyti paprastus žmones ant išlikimo slenksčio.

  "Aš visiškai sutinku su jūsų nuomone apie tarptautinio bendradarbiavimo poreikį kovojant su kai kuriais šio pasaulinio iššūkio aspektais. Aš raginu JT valstybes nares, įskaitant Rusijos Federaciją, palaikyti viena kitą kovojant su didžiausia mūsų laikų sveikatos krize, finansuojant Visuotinį humanitarinio reagavimo planą, pradėtą ​​įgyvendinti 2020 metų kovo mėnesį", — savo atsakyme teigė Guteresas.

  Jis pažymėjo, kad sulaukė Rusijos paramos dėl pasaulinių paliaubų siekiant padėti kovoti su COVID-19 pandemija ir paprašė visų tarptautinės bendruomenės narių prisijungti prie greito šio siūlymo įgyvendinimo.

  Guteresas taip pat priminė, kad anksčiau JT vyriausioji žmogaus teisių komisarė Mišelė Bašelė (Michelle Bachelet) reikalavo peržiūrėti plačias sektorių sankcijas šalims, susiduriančioms su koronavirusu, kad būtų išvengta sveikatos sistemų sunaikinimo.

  Pats JT generalinis sekretorius kovo 26 dieną laiške G20 vadovams paprašė susilaikyti nuo apribojimų, kurie galėtų pakenkti valstybių galimybėms efektyviai reaguoti į pandemijos iššūkius.

  "Aš pakartojau savo raginimą per vėlesnę konferenciją su valstybėmis narėmis kovo 27 dieną. Ketinu ir toliau aktyviai dalyvauti sprendžiant šiuos klausimus viešai ir privačiai. Tikiuosi vyriausybės ir Valstybės Dūmos, Rusijos federalinės asamblėjos palaikymo mūsų bendromis pastangomis kovoti su niokojančia pandemija ir užtikrinti visos žmonijos saugumą bei gerovę", — sakoma Gutereso laiške.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 283 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1886)

  Dar šia tema

  JT teigė, kad tarp COVID-19 aukų yra daug negalią turinčių žmonių
  JT generalinis sekretorius pasisakė prieš neapykantos kurstymą siaučiant pandemijai
  Tegai:
  koronavirusas, sankcijos, Antonio Guterresas, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos