20:51 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad transporto bendrovės netrukus gali nuspręsti atverti vieną ar kitą kryptį, tačiau epideminė padėtis gali lemti įvairius sprendimus šalyse

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Europos Komisija įspėjo apie kelionių už ES ribų riziką dėl koronaviruso pandemijos dėl nenuspėjamos epidemiologinės padėties pasaulyje, rašo RIA Novosti.

  Trečiadienį EK paskelbė rekomendacijas atverti Sąjungos vidaus sienas prieš vasaros turizmo sezoną.

  "Kiekvienas, norintis keliauti už Europos ribų, turi išsiaiškinti situaciją savo kelionės tikslo vietoje. Šiame etape raginu būti atsargiems", — Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Adina Valean.

  Ji priminė, kad krizės pradžioje ES šalys susidūrė su tuo, kad daugybė piliečių buvo užstrigę nuo Europos Sąjungos nutolusiose šalyse.

  "Aš turėjau organizuoti labai sudėtingas procedūras, kad būtų galima juos repatrijuoti", — sakė Valean.

  Eurokomisarė pabrėžė, kad transporto bendrovės netrukus gali nuspręsti atverti vieną ar kitą kryptį, tačiau epideminė padėtis gali lemti įvairius sprendimus šalyse.

  "Epideminė padėtis pasaulio šalyse skiriasi, nacionalinės valdžios institucijos imasi įvairių priemonių", — perspėjo Valean.

  Atsižvelgiant į pandemiją, ES šalys įvedė plataus masto socialinio ir ekonominio gyvenimo draudimus, įskaitant prekybos apribojimus, restoranų ir viešbučių veiklos draudimą, sienų uždarymą, taip pat ir tarp Sąjungos šalių, bei oro ir antžeminių ryšių apribojimus.

  Europos Komisija siūlo panaikinti pirmuosius sienų kirtimo apribojimus ES tarp šalių ir regionų, turinčių panašią epideminę situaciją. Trečiųjų šalių piliečių išorinių sienų atvėrimas ir patekimas į Europos Sąjungą planuojamas ribojamųjų priemonių panaikinimo antrame etape, tai yra vėliau. Anksčiau EK rekomendavo pratęsti trečiųjų šalių piliečių "nebūtinų kelionių" draudimą ES iki birželio 15 dienos.

  Koronaviruso pandemijos pradžioje keliolika tūkstančių europiečių buvo užstrigę įvairiose pasaulio šalyse dėl nutraukto oro susisiekimo. Europos Komisija skyrė 45 milijonus eurų, kad jie galėtų grįžti. Iš viso į ES šalis iš užsienio grįžo daugiau nei pusė milijono piliečių.

  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  © Sputnik /
  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės

  Dar šia tema

  Pritarta prezidento veto: kelionių organizatoriai grąžins pinigus per 2 savaites
  Peterburgo gyventojai po COVID-19 epidemijos planuoja kelionę į Lietuvą
  "Novaturas" papasakojo, kaip COVID-19 paveikė kelionių verslą 
  Tegai:
  kelionės, ES, koronavirusas

  Svarbiausios temos