20:15 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kovo pradžioje naftos kainos smuko, nes smarkiai sumažėjo paklausa dėl koronaviruso pandemijos, taip pat žlugus OPEC+ sandoriui

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Saudo Arabijos aukštos klasės dujovežiai susidūrė su naftos iškrovimo JAV problema, pranešė "Bloomberg".

  Agentūra pažymėjo, kad dėl to, jog trūksta laivų žaliavoms gabenti į sausumą, tanklaiviai uostuose būna daug ilgiau nei įprastai.

  Pavyzdžiui, vienas iš jų į uostą atvyko gegužės 1 dieną, tačiau iki šiol jis buvo iškrautas tik pusiau.

  Padėtį pablogino padidėjęs žalios naftos tiekimas Meksikos įlankai. Pasak BIMCO pramonės grupės vyriausiojo laivybos analitiko Piterio Sando, maždaug prieš mėnesį ten buvo išsiųsti 18 aukštos klasės dujovežiai, paprastai jų skaičius neviršija septynių.

  Kovo pradžioje naftos kainos smuko, nes smarkiai sumažėjo paklausa dėl koronaviruso pandemijos, taip pat žlugus OPEC+ sandoriui.

  Balandžio viduryje aljanso nariai sudarė naują susitarimą ir susitarė sumažinti produkciją gegužę ir birželį 9,7 mln. barelių per dieną, antrąjį metų pusmetį — 7,7 mln., o iki 2022 metų balandžio pabaigos — 5,8 mln.

  Susitarimas įsigaliojo gegužės 1 dieną, tačiau, pasak Tarptautinės energetikos agentūros, jis negalės kompensuoti sumažėjusios paklausos, kuri šiais metais bus rekordinė. Dėl naftos pertekliaus, kaip anksčiau rašė "Financial Times", gamintojai pradėjo jį sandėliuoti ne tik tanklaiviuose, bet ir mažuose laivuose.

  Dar šia tema

  "Orlen Lietuva" patyrė daugiamilijoninius nuostolius dėl COVID-19
  Į Lietuvą atvyko tanklaivis su Saudo Arabijos nafta Baltarusijai
  Tegai:
  JAV, Saudo Arabija, nafta

  Svarbiausios temos