19:40 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vakarų šalys kaltina Rusiją dėl kibernetinių išpuolių prieš jų infrastruktūrą. Maskva atmeta šiuos kaltinimus kaip nepagrįstus

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad sieks plėtoti santykius su Rusija, tačiau Rusijos Federacijai priskirtas įsilaužėlių išpuolio prieš Bundestagą atvejis šio proceso nepalengvina, praneša RIA Novosti.

  "Deja, mano pateiktas vertinimas nėra naujas. Yra daug aspektų. Rusija turi strategiją, kuriai turime būti dėmesingi ir kartu ją atremti, ji apima kibernetinę sferą, faktų iškraipymą. Tai ne atsitiktiniai dalykai, o strategija", — sakė A. Merkel, atsakydama į Bundestago deputatų klausimus.

  "Aš plėtosiu gerus santykius su Rusija, nes manau, kad yra priežastis plėtoti diplomatinius santykius, tačiau tai, be abejo, nesupaprastina situacijos", — pridūrė ji.

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Gegužės pradžioje paskelbtas vokiečių leidinys "Spiegel" pranešė, kad įsilaužėliai 2015 metais per išpuolį prieš Bundestagą įsilaužė į dvi pašto dėžutes, kuriose buvo susirašinėjimas iš Merkel parlamento kabineto nuo 2012 iki 2015 metų.

  Anksčiau "Süddeutsche Zeitung", nenurodydamas informacijos šaltinio, pranešė, kad Vokietijos federalinė prokuratūra išleido tarptautinį arešto orderį Rusijos piliečiui Dmitrijui Badinui, kuris įtariamas dalyvavęs kibernetiniame išpuolyje prieš Bundestagą 2015 metais.

  Anot leidinio, Badino taip pat ieško JAV FTB, Amerikos tyrėjai jį priskiria septynių rusų grupei, įtariamai kibernetiniais išpuoliais, FTB mano, kad jis yra Rusijos karinės žvalgybos darbuotojas.

  Vakarų šalys reguliariai kaltina Rusiją dėl kibernetinių išpuolių prieš jų infrastruktūrą. Maskva atmeta šiuos kaltinimus kaip nepagrįstus.

  Dar šia tema

  Putinas telefonu kalbėjosi su Merkel
  Merkel tapo išdavystės auka: Vokietija praranda trilijonus
  Tegai:
  santykiai, Vokietija, Rusija, Angela Merkel

  Svarbiausios temos