15:13 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  JAV prezidento administracija kaltina Pekiną slepiant informaciją apie koronaviruso protrūkį, Kinija atmeta visus kaltinimus

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad svarstys JAV respublikonų senatoriaus Lindsey'io Graham'o pasiūlytą įstatymo projektą dėl sankcijų Kinijai už koronaviruso paplitimą, rašoma Baltųjų rūmų tinklalapyje, praneša RIA Novosti.

  "Aš gerbiu Lindsay'į Graham'ą ir, žinoma, apsvarstysiu KLR sankcijų įstatymo projektą, būtinai jį peržiūrėsiu. Kol kas aš jo dar nemačiau", — sakė Trampas, paklaustas, ar palaiko įstatymo projektą.

  Trampo administracija kaltina Pekiną slepiant informaciją apie koronaviruso protrūkį, Kinija atmeta visus kaltinimus.

  Trampas ir JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas COVID-19 pavadino "Kinijos virusu" ir "Uhano virusu", tada retorika šiek tiek sušvelnėjo, tačiau neseniai ir vėl paaštrėjo. Šią savaitę JAV senatorius Lindsay'is Graham'as pristatė KLR sankcijų įstatymą dėl koronaviruso COVID-19 paplitimo. Prezidentas Donaldas Trampas raginamas taikyti sankcijas, jei KLR nepateiks išsamios ataskaitos apie koronaviruso protrūkį. Pekinas griežtai nepritaria šiai iniciatyvai.

  Laikraštis "Global Times", cituodamas šaltinius, teigė, kad Kinija yra nepatenkinta JAV pozicija dėl Pekino dalyvavimo platinant COVID-19 ir svarsto atsakomąsias sankcijas asmenims, organizacijoms ir valdininkams.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 287 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  JAV neplanuoja su Kinija aptarti naujų prekybos susitarimo sąlygų
  Suversti kaltės nepavyks. Kinija griežtai atsakė į JAV grasinimus įvesti sankcijas
  Trampas paaiškino, kodėl nedėvi apsauginės kaukės
  Tegai:
  koronavirusas, sankcijos, Kinija, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos