16:06 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Mokslininkai praneša, kad vakcina pirmiausia buvo išbandyta su pelėmis, po to biologai pradėjo ją tikrinti su beždžionėmis

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. JAV ir Didžiosios Britanijos mokslininkai atliko sėkmingą eksperimentinės vakcinos nuo COVID-19 testą su makakomis, ji sugebėjo apsaugoti beždžiones nuo pneumonijos išsivystymo dėl užsikrėtimo koronavirusu, tai rodo tyrimo "BioRxiv", kuriame skelbiama mokslinė medžiaga, rezultatai.

  "Mes parodėme, kad vienkartinė ChAdOx1-nCoV-19 vakcinos dozė yra efektyvi užkertant kelią plaučių pažeidimams, skiriant dideles SARS-CoV-2 dozes. Tyrimas taip pat parodė, kad vakcina apsaugojo beždžiones nuo pneumonijos išsivystymo", — teigiama straipsnyje.

  Mokslininkai praneša, kad vakcina pirmiausia buvo išbandyta su pelėmis, po to biologai pradėjo ją tikrinti su beždžionėmis.

  Tyrimo metu ChAdOx1-nCoV-19 vakcina buvo sušvirkšta šešiems primatams, kuriems pasireiškė visas koronaviruso simptomų rinkinys, ir tada mokslininkai laukė antikūnų susidarymo gyvūnams, tai užtruko nuo 14 iki 28 dienų. Po to tyrėjai bandė užkrėsti makakas tikru koronavirusu.

  Praėjus 7 dienoms po SARS-CoV-2 viruso patekimo į gyvūnus, tyrėjai nustatė, kad vakcina visiškai apsaugojo beždžiones nuo viruso, patekusio į jų plaučius, ir nė vienai iš jų neišsivystė plaučių patologija ar virusinė pneumonija. Be to, nė viename iš makakų plaučių nebuvo aptiktas SARS-CoV-2 koronaviruso antigenas.

  Dokumente teigiama, kad sėkmingi vakcinų tyrimai leido mokslininkams pradėti pirmąjį klinikinių tyrimų etapą nuo balandžio 23 iki gegužės 13 dienos. Tyrimuose dalyvavo daugiau nei tūkstantis savanorių.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 290 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo apie pacientų, sergančių COVID-19, inkstų problemas
  Žiniasklaida: Kinija svarsto galimybę įvesti atsakomąsias sankcijas JAV valdininkams
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas, beždžionė

  Svarbiausios temos