20:41 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  JAV valdžia, įskaitant prezidentą, reguliariai kaltina Kiniją tuo, kad ji nesugebėjo sustabdyti koronaviruso plitimo, slėpė faktus ir netinkamai reagavo

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas teigia esąs labai nusivylęs Kinija, o koronaviruso tema nebuvo aptarta Kinijos delegacijos vizito Amerikoje metu sausį, praneša RIA Novosti.

  "Esu labai nusivylęs Kinija", — sakė Trampas interviu "Fox Business". Jis pridūrė, kad Kinijos delegacija per sausio mėnesį vykusį vizitą JAV nieko nesakė apie virusą, tai yra, COVID-19 "net nebuvo diskusijų tema".

  JAV valdžia, įskaitant prezidentą, reguliariai kaltina Kiniją tuo, kad ji nesugebėjo sustabdyti koronaviruso plitimo, slėpė faktus ir netinkamai reagavo.

  Kinijos valdžia ne kartą teigė, kad nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją.

  Koronaviruso pandemija prasidėjo Kinijoje, tačiau labiausiai kenčianti šalis tebėra JAV, kurioje daugiausia atvejų ir mirčių.

  Anksčiau valstybės sekretorius Maikas Pompėjas padarė prielaidą, kad virusas galėjo "pasklisti" iš laboratorijos Uhane, kur mokslininkai tiria koronavirusus. Kinija šiuos kaltinimus neigia.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 290 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Trampas svarstys COVID-19 įstatymo projektą dėl sankcijų Kinijai
  Žiniasklaida: Kinija svarsto galimybę įvesti atsakomąsias sankcijas JAV valdininkams
  Tegai:
  informacija, koronavirusas, Kinija, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos