17:59 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2167)

  Brazilijos aplinkosaugininkas paragino persvarstyti žmonių požiūrį į atogrąžų miškus, kad būtų išvengta naujo viruso, kurio plitimą bus sunku numatyti, protrūkio

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Kita pandemija gali prasidėti Amazonės atogrąžų miškuose, Lotynų Amerikoje, dėl žmogaus įsikišimo į ekosistemą, rašo RIA Novosti su nuoroda į Brazilijos aplinkosaugininką Davidą Lapolą.

  Gydytoja
  © Sputnik / Илья Питалев

  Lapola, tyrinėjantis žmogaus veiklos įtaką atogrąžų miškų ekosistemoms, mano, kad Amazonėje greitai didėja žmogaus poveikis gyvūnų buveinėms, ir miškų naikinimas taip pat gali tapti naujo tipo koronaviruso atsiradimo priežastimi. Mokslininkai mano, kad šių vietovių urbanizacija prisideda prie ligų, perduodamų žmonėms iš gyvūnų, atsiradimo.

  "Amazonės miškai yra didžiulis virusų rezervuaras. Geriau nebandyti laimės", — sakė Lapola interviu "France Presse" ir pridūrė, kad virusas gali būti perduodamas gyvūnų pažeidžiant ekologinę pusiausvyrą. Brazilijos aplinkosaugininkas paragino persvarstyti žmonių požiūrį į atogrąžų miškus, kad būtų išvengta naujo viruso, kurio plitimą bus sunku numatyti, protrūkio.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubei provincijoje) esančiame Uhano mieste. Specialistai išsiaiškino, kad ligos sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, vėliau liga oficialiai pavadinta COVID-19.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,1 milijono užkrato atvejų, daugiau nei 287 tūkstančiai žmonių mirė.

  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  © Sputnik /
  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2167)

  Dar šia tema

  Kai kurios šalys švelnina su pandemija susijusius apribojimus
  Trampas įvardijo koronaviruso pandemijos priežastį
  Puškovas papasakojo, kaip pasikeis pasaulis po koronaviruso pandemijos
  Tegai:
  virusas, pandemija, Brazilija

  Svarbiausios temos