05:49 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jei Lenkija nevykdys suplanuotų pratybų, kitais metais JAV Kongresas gali atsisakyti subsidijų, mano karo ekspertas Viktoras Litovkinas

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Varšuva vykdo pratybas tik todėl, kad jai jau skirta pinigų, interviu Sputnik Lietuva sakė karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas.

  "Trumpai tariant, pinigai skirti — juos reikia išleisti. Visos šios pratybos yra suplanuotos, pinigai turi būti išleisti. Priešingu atveju, jei neišleis pinigų pratyboms, tada kitais metais jie gali negauti šių pinigų. Kongresas gali neduoti, pasakyti, kad jūs gi nevykdėte pratybų, kam jums reikalingi šie pinigai. Natūralu, kad iš kailio nersis, jog surengtų pratybas", — pareiškė jis.

  Litovkinas pabrėžė, jog kariuomenė tam ir yra, kad kovotų ar ruoštųsi karui.

  "Armija negali stovėti vienoje vietoje. Aš nepateisinu Amerikos ir Lenkijos generolų. Armija — tai mechanizmas, kuris subyrės, jei neveiks. Tai taikoma bet kuriai armijai, ne tik amerikiečių, lenkų, bet ir mūsų vietiniai [rusų — Sputnik] taip pat", — apibendrino jis.

  Anksčiau Lenkija ir JAV suplanavo surengti "Allied Spirit" karines pratybas birželio 5–19 dienomis. Iš pradžių jos buvo planuojamos kaip dalis "Defender Europe 2020" pratybų, kurios turėjo įvykti šį pavasarį, tačiau buvo atšauktos dėl pandemijos. Apie tai pranešė JAV ginkluotųjų pajėgų vadovybė Europoje.

  Bendrose Lenkijos ir Amerikos pratybose turėtų dalyvauti apie šeši tūkstančiai kariškių. Pažymima, kad buvo imtasi būtinų atsargumo priemonių, susijusių su koronavirusu.

   

  Dar šia tema

  Baltarusija nenukrypo nuo reagavimo į NATO pratybų prie savo sienų plano
  Ekspertas įvertino pavojų nuo būsimų JAV karinių objektų Baltijos šalyse
  Karinis-politinis Baltijos regiono groteskas
  Tegai:
  pinigai, pratybos, JAV, Lenkija

  Svarbiausios temos