12:31 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2180)

  Amerika išlieka pirmojoje vietoje pagal aukų ir užsikrėtimų skaičių COVID-19, Rusija užima antrąją

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ir "RT" kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian palygino Rusijos ir Amerikos sveikatos priežiūros sistemas kaip pavyzdį, kaip gydyti koronavirusinę infekciją.

  "Istorijos, skelbiamos kiekvieną dieną, be galo monstriškos, nuo kurių tik kraujuoja širdis. Štai slaugytoja iš JAV, kuri jau 30-ą savaitę laukiasi, tai yra būtent tada, kai pas mus išleidžiama į dekretines atostogas, ligonius gydo nuo koronaviruso. Natūralu, kad ji susirgo koronavirusu. Ji sirgo namuose, nes niekam nerekomenduojama eiti pas gydytojus, tačiau rekomenduojama likti namuose tol, kol tu visai pradėsi merdėti. Mes turime visiškai kitokį požiūrį. Mes sakome: "Eikite pas gydytojus, iš karto iškvieskite greitąją pagalbą", — sakė Simonian per "Rossija 1" televizijos kanalą.

  Anot jos, JAV yra daug kartų mažiau gydytojų, tenkančių vienam gyventojui, o vietiniai gyventojai į greitąją pagalbą nesikreipia, nes jie dažnai negali sau to leisti.

  Remdamasi statistika, Simonian pastebėjo, kad 60 % mirusiųjų nuo koronaviruso JAV yra tamsiaodžiai, nes jie priklauso skurdžiausiam gyventojų segmentui.

  "Iš tikrųjų Amerikoje tai reiktų pripažinti, tikriausiai, geriausia pasaulyje medicina, Amerikoje ir Vokietijoje turtingiems žmonėms. Kokybės, lygio klausimu ji yra puiki. Masinė medicina, kaip pas mus tarybiniais laikais, ačiū Dievui, liko", — teigė vyriausioji redaktorė.

  Ji pridūrė, kad Rusijos poliklinikose yra eilės, greitosios pagalbos kartais tenka laukti pusvalandį, slaugytoja gali būti nemandagi, tačiau dabar lovos fondas yra nemokamas 30 proc.

  "Turime priprasti prie minties, kad esame ne tik blogesni nei ten, bet ir gyvename daugeliu aspektų, tai, kas yra susiję su socialine valstybe, ženkliai geriau. Ir būtent tuo paaiškinami mūsų skaičiai", — padarė išvadą ji.

  JAV išlieka pirmojoje vietoje pagal aukų ir užsikrėtimų skaičių COVID-19, Rusija užima antrąją.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 294 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2180)

  Dar šia tema

  Puškovas papasakojo, kaip pasikeis pasaulis po koronaviruso pandemijos
  Merkel plėtos gerus santykius su Rusija
  Žiniasklaida pranešė apie pasirengimą užbaigti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  koronavirusas, Rusija, JAV, Margarita Simonian

  Svarbiausios temos