20:28 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2221)

  Jo teigimu, koronaviruso infekcija daugiausia užsikrečia globos namuose esantys pagyvenę žmonės

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Bendras koronaviruso aukų skaičius JAV gali padvigubėti, ypač Niujorke, sakė Bostono universiteto medicinos mokyklos medicinos ir geriatrijos profesorius Tomas Perlsas (Tom Perls), atkreipęs dėmesį į statistikos problemas.

  Tai atsitiks, jei slaugos namuose bus skaičiuojami nuo ligos mirę žmonės.

  "Manau, kad koronaviruso aukų skaičius JAV išaugs dvigubai", — sakė jis interviu RT, cituodamas statistikos situaciją Niujorke, kur šiuo metu užfiksuotas didžiausias koronaviruso mirčių skaičius JAV.

  "Viename mieste mirė apie 25 tūkst. žmonių. Šis skaičius bus dar didesnis, jei įtrauksime netoliese esančius miestus ir Naująjį Džersį. Bet jei kalbėsime tik apie Niujorką ir atsižvelgsime į tai, kad maždaug 30 tūkst. žmonių tapo COVID-19 aukomis, tada aukų skaičius padidės iki 60 tūkst., jei gerai suskaičiuos tuos, kurie mirė slaugos namuose", — teigė jis.

  Jis paaiškino, kad daug žmonių miršta slaugos namuose, atsisako būti pervežti į ligonines.

  "Ligoninėse mirusiųjų skaičius buvo apskaičiuotas gana gerai. Galbūt jie laikė tik šiuos skaičius svarbiais. Tačiau nemažai pagyvenusių ir sergančių žmonių nusprendė, kad nenori mirti ligoninėse, nenori būti išvežti iš savo buvimo vietos", — pridūrė jis.

  Koronavirusu daugiausia užsikrečia globos namuose esantys žmonės, teigė Perlsas.

  "Tokiuose centruose JAV yra apie 1,3 milijono žmonių, o maždaug trečdalis iš jų yra vyresni nei 85 metų", — pabrėžė jis.

  Ekspertas pažymėjo, kad iš pradžių niekas nesuprato, kiek tokių centrų yra virusas.

  "Masačusetso valstijoje skaičiuojamas labai didelis skaičius, todėl turiu patikimų duomenų, ir tai yra tokia valstija, kurioje 86 proc., beveik 90 proc. visų slaugos namų, užfiksuotas bent vienas koronaviruso atvejis. Taigi, virusas išplito visur. Kai jis patenka į globos namus, jis plinta kaip gaisras. Dabar, praėjus dviem mėnesiams nuo pandemijos pradžios, turime suvokti ir suprasti, kaip kitą kartą sustabdyti šią krizę. Tačiau šiuo metu svarbu suprasti, kaip atsikratyti koronaviruso slaugos namuose", — pabrėžė Perlsas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 295 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2221)

  Dar šia tema

  "Bloomberg": JAV mėsa tapo turtuolių produktu
  Simonian palygino sveikatos apsaugą Rusijoje ir JAV
  Tegai:
  statistika, koronavirusas, JAV

  Svarbiausios temos