13:29 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (294)

  Vokietijos federalinė tinklo agentūra (BNA) pareiškė, kad atmetė "Nord Stream-2 AG" paraišką, reikalaudama, kad "Nord Stream-2" dujotiekiui būtų netaikomi atnaujintos Dujų direktyvos reikalavimai

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Projekto "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream-2 AG" nesutinka su Vokietijos reguliuotojo, kuris atsisakė pašalinti dujotiekį iš ES Dujų direktyvos, sprendimu, praneša RIA Novosti.

  Anot bendrovės, faktiškai 2019 metų gegužės 23 dieną dujotiekis buvo baigtas ekonominio funkcionalumo atžvilgiu.

  Vokietijos federalinė tinklo agentūra (BNA) pareiškė, kad atmetė "Nord Stream-2 AG" paraišką, reikalaudama, kad "Nord Stream-2" dujotiekiui būtų netaikomi atnaujintos Dujų direktyvos reikalavimai.

  "Nord Stream-2 AG" atkreipė dėmesį į informaciją, pateiktą Vokietijos federalinės tinklo agentūros tinklalapyje apie prašymo atmetimą. Reguliatorius mano, kad dujotiekis "Nord Stream-2" neatitiko "projekto užbaigimo" kriterijaus iki 2019 metų gegužės 23 dienos. Pagal 28b straipsnio 1 dalį, Vokietijos Federacinio energetikos ekonomikos įstatymo 1 punktą. "Nord Stream-2 AG" nesutinka su šiuo sprendimu ir tvirtina, kad faktinę 2019 metų gegužės 23 dieną dujotiekis buvo baigtas ekonominio funkcionalumo atžvilgiu", — teigiama pranešime.

  "Remdamasi tuo metu galiojusia teisine sistema, bendrovė neatšaukiamai investavo milijardus eurų dar ilgai, kol EK paskelbė savo planą iš dalies pakeisti Dujų direktyvą. Tarptautiniai teisės ekspertai patvirtino, kad "projekto pabaigos" apibrėžimo susiaurinimas iki išvados dėl fizinio dujotiekio tiesimo pažeidžia teisėtų lūkesčių ir kitų pagrindinių teisių apsaugą ES teisėje. Tai taip pat prieštarautų konstitucinėms Vokietijos pagrindinio įstatymo garantijoms", — teigiama pranešime.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

  JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Gruodį Vašingtonas patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose. Šveicarijos "Allseas" netrukus paskelbė stabdanti dujotiekio tiesimą.

  Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (294)

  Dar šia tema

  Lenkijos ekspertas numatė Europos skilimą dėl "Nord Stream-2"
  Laivas galintis užbaigti "Nord Stream-2" atplaukė į Vokietiją
  Tegai:
  Vokietija, Nord Stream-2, Nord Stream 2 AG

  Svarbiausios temos