19:15 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2168)

  Atliekant vaistų tyrimus reikia laiko, nes jei kas nors paveikia kelis pacientus, tai gali būti tiesiog sutapimas, o visiems reikiamiems tyrimams atlikti reikia daugiau laiko

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Tikėtina, kad pirmoji vakcina nuo COVID-19 nebus paruošta iki metų pabaigos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ženevoje vykusią trumpąją spaudos konferenciją, kurioje kalbėjo Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Margaret Harris.

  "Gera žinia ta, kad tyrėjai dirba visame pasaulyje. Mes turime 100 skirtingų grupių, tačiau procesas užtrunka. Ir tai susiję su saugumu. Reikia žinoti du dalykus. Kad vakcina stimuliuoja reikiamus antikūnus, kurie apsaugos nuo viruso įvykus susidūrimui su juo... Ir tuo pat metu reikia suprasti jos saugumą, ar vakcina turi šalutinį poveikį, kuri vakcina yra saugesnė", — sakė ji, komentuodama JAV prezidento Donaldo Trampo pareiškimą, kad vakcina nuo COVID-19 pasirodys iki 2020 metų pabaigos.

  Taip pat reikia suprasti, kaip ši vakcina bus pagaminta, kaip suteikti galimybę ja naudotis ir kaip ji bus pristatyta žmonėms.

  "Viskam reikia laiko", — sakė ji.

  Atliekant vaistų tyrimus reikia laiko, nes jei kas nors paveikia kelis pacientus, tai gali būti tiesiog sutapimas, o visiems reikiamiems tyrimams atlikti reikia daugiau laiko.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 295 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2168)

  Dar šia tema

  Gydytojas: manėme, kad koronavirusas praeis taip greitai, kaip SARS ir MERS
  Savaičių mūšis: Rusijos "specialiosios medicinos pajėgos" atliko "operaciją" Italijoje
  Kinijos valdžia: PSO neišsiuntė prašymo apsilankyti Uhano laboratorijoje
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), gydytojai

  Svarbiausios temos