12:20 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Rusijos URM viceministras Sergejus Riabkovas teigė, kad Maskva dar nėra gavusi žinių iš Vašingtono apie norą pratęsti Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. JT tikisi, kad JAV ir Rusija sugebės susitarti dėl START-III sutarties pratęsimo, praneša RIA Novosti su nuoroda į JT generalinio sekretoriaus atstovo Stephane'o Dujarric'iaus pranešimą.

  "Mes tikime, kad tokios sutartys, kaip Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis, yra neatsiejama ginklų neplatinimo ir nusiginklavimo sferos dalis. Tikimės, kad visos susitarime dalyvaujančios šalys ras bendrą kalbą ir judės teisinga linkme", — sakė jis, atsakydamas į klausimą, ar JT planuoja konstruktyviau išspręsti START sutarties pratęsimo problemos sprendimą.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas teigė, kad Maskva dar nėra gavusi žinių iš Vašingtono apie norą pratęsti START-III sutartį.

  2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-III) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

  Susitarimas nustoja galioti 2021 metų vasario mėnesį. Rusija ne kartą pareiškė, kad yra pasirengusi pratęsti esamą susitarimą be išankstinių sąlygų. Anksčiau interviu RIA Novosti Riabkovas pažymėjo, kad, sprendžiant iš visų požymių, Vašingtonas netrukus nuspręs nepratęsti sutarties.

  Savo ruožtu JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė norįs sudaryti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV, nes Vašingtono požiūriu START turi nemažai trūkumų. Tačiau Pekinas, kaip ir Maskva, šiai idėjai nepritarė.

  Dar šia tema

  JAV nepatvirtino sutinkanti pratęsti START sutartį
  Istorikas papasakojo apie paskutinį Antrojo pasaulinio karo mūšį Europoje
  "Jie patys tai pripažino": prieš ką NATO blokas liko bejėgis
  Tegai:
  JT Generalinė Asamblėja, sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos