20:21 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Organizacija taip pat nerekomenduoja purkšti dezinfekcinių priemonių esant gatvėje, nes jos nebeveikia dėl sąlyčio su nešvarumais

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Purškimas ar fumigacija dezinfekavimo priemonėse uždarose patalpose yra neveiksmingas naudojant jas prieš COVID-19, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

  Šis apsisaugojimo nuo koronaviruso metodas neturi reikiamo poveikio išorinėje tiesioginio medžiagų veikimo vietoje. Be to, tai gali pakenkti akims, kvėpavimo sistemai ir sudirginti odą.

  Jei reikia dezinfekuoti bet kokius paviršius, geriau tai padaryti skudurėliu, sudrėkintu specialiomis priemonėmis. Prieš tai būtina pašalinti šepetėliu ar grandikliu organinės taršos likučius, priminė organizacija.

  PSO taip pat nerekomenduoja purkšti dezinfekcinių priemonių esant gatvėje, nes jos nebeveikia dėl sąlyčio su nešvarumais.

  "Jokiomis aplinkybėmis nerekomenduojama purkšti ant žmonių (pavyzdžiui, koridoriuose, buriuojantis ar kituose kambariuose). Tai gali būti kenksminga fiziniu ir psichologiniu požiūriu, ir nesumažins užkrėstų asmenų infekcijos plitimo oro lašeliais ar per tiesioginį kontaktą", — pažymėta pranešime.

  Be to, dezinfekcinės priemonės, purškiamos ant žmonių, gali sudirginti akis ir odą, sukelti bronchų spazmus, pykinimą ir vėmimą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 307 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyti septyni nauji koronaviruso atvejai
  Kauniečiai kviečiami savanoriauti Koronos karštojoje linijoje
  Surplys priminė apie karantino režimo pokyčius
  Tegai:
  koronavirusas, dezinfekavimas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos