20:23 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2221)

  Tiriamųjų buvo paprašyta ištarti tam tikras frazes skirtingais tonais, o tada pasitelkę prietaisus mokslininkai apšvietė priešais esančią erdvę

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Mokslininkai nustatė, kad garsus kalbėjimas taip pat prisideda prie koronaviruso plitimo, kaip kosulys ar čiaudulys. Susijęs tyrimas paskelbtas žurnale "Proceedings of the National Academy of Sciences".

  Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinių sveikatos institutų specialistai išanalizavo mikrolašelių, kuriuose yra virusų, susidarymą, naudodami didelio tikslumo lazerį.

  JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Tiriamųjų buvo paprašyta ištarti tam tikras frazes skirtingais tonais, o tada pasitelkę prietaisus mokslininkai apšvietė priešais esančią erdvę.

  Paaiškėjo, kad per minutę garsaus pokalbio metu į aplinką pasklido tūkstantis lašų, ​​kuriuose yra virusų, ir tada jie gali likti ore ilgiau nei aštuonias, o kartais ir 14 minučių, priklausomai nuo papildomų veiksnių.

  Tuo pačiu metu mokslininkai pažymėjo, kad gavo vidutinę svertinę vertę, nes daugelis pacientų, sergančių COVID-19, yra labiau užkrečiantys, o kai kuriems pacientams kalbant susidaro ir į aplinką išskiriama daugiau nei 100 tūkstančių lašų per pokalbio minutę.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 315 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2221)

  Dar šia tema

  Koronavirusas gali "mėgdžioti" kitas ligas, paskelbė ULAC vadovas
  Trampas atsakė į Obamos kritiką dėl kovos su koronavirusu priemonių
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos