12:30 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)

  Jis taip pat priminė, kad kai tik Pekinas turėjo objektyvios informacijos apie ligą, Uhane buvo įvestas griežtas karantinas

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Pagrindinis Kinijos patarėjas dėl koronaviruso Zhong Nanshanas kaltina Uhano valdžios institucijas dėl pavėluoto atsako į infekcijos plitimą, kurios, jo teigimu, mėgino slėpti nuo centrinės valdžios institucijų informaciją apie viruso pobūdį.

  "Vietos valdžia nenorėjo pasakyti tiesos", — interviu CNN sakė jis. Jis pridūrė, kad dar visai neseniai vietos valdininkai nenorėjo pranešti, kad virusas perduodamas iš žmogaus žmogui.

  "Būtina, kad visos vietos valdžios institucijos būtų atviros", — pridūrė Nanshanas, atsakydamas į klausimą, kaip užkirsti kelią greitam infekcijos plitimui.

  JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Jis pabrėžė, kad šalies centrinei vyriausybei nėra prasmės slėpti šios informacijos nuo pasaulio.

  Gydytojas taip pat priminė, kad kai tik Pekinas turėjo objektyvios informacijos apie ligą, Uhane buvo įvestas griežtas karantinas.

  Paklaustas, iš kur virusas atsirado, gydytojas atsakė, kad "dabar sunku padaryti galutines išvadas, bet, mano nuomone, iš gyvūnų pasaulio".

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas ne kartą yra sakęs, kad Vašingtonas neatmeta versijos, jog koronavirusas atsirado Uhano laboratorijoje.

  Jis taip pat grasino Pekinui įvairiomis sankcijomis, jei paaiškės, kad įvyko tyčinis protrūkis. Kinijos užsienio reikalų ministerija tokias prielaidas atmetė.

  Trampas interviu "Fox News" ketvirtadienį pareiškė, kad JAV, reaguodamos į situaciją su koronavirusu, gali visiškai nutraukti santykius su Kinija. Valstybės vadovas pakomentavo galimus JAV veiksmus reaguojant į neteisingus, pasak Vašingtono, Kinijos veiksmus situacijoje dėl koronaviruso protrūkio.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 315 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)

  Dar šia tema

  Antikūnų prieš COVID-19 testas gali būti neigiamas pirmosiomis ligos dienomis
  Trampas atsakė į Obamos kritiką dėl kovos su koronavirusu priemonių
  "AirBaltic" atnaujino skrydžius tarp Vilniaus ir Rygos
  Tegai:
  informacija, koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos