21:27 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Ispanijos užsienio reikalų ministrė Arancha González Laya teigė, kad valdžia pripažino turizmo svarbą šalies ekonomikai ir ketina kuo greičiau pradėti priimti turistus

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Ispanija gali pradėti priimti užsienio turistus birželio pabaigoje, kai patys ispanai galės laisvai judėti po savo šalį, interviu TVE sakė transporto ministras José Luisas Abalosas.

  Ispanijoje šiuo metu taikomi griežti užsieniečių atvykimo apribojimai. Šalį gali aplankyti tik tie, kurie susiduria su nenugalimos jėgos aplinkybėmis, taip pat diplomatai ir pasienio darbuotojai. Be to, yra taikomas 14 dienų karantinas visiems, atvykstantiems iš užsienio. Tačiau penktadienį Ispanijos užsienio reikalų ministrė Arancha González Laya teigė, kad valdžia pripažino turizmo svarbą šalies ekonomikai ir ketina kuo greičiau pradėti priimti turistus.

  "Mums labai rūpi sektorius, kuris yra svarbus mūsų šaliai ir yra pagrindinis kai kuriose autonominėse bendruomenėse. Tačiau negalime leisti atvykti užsieniečiams, kol ispanai laikosi karantino. Negalime pasakyti šeimai iš Madrido, kad ji neturi teisės vykti į  savo butą Valensijos bendruomenėje, jei tai galima užsieniečiui", — sakė Abalosas.

  Todėl, pasak jo, užsienio turistai į Ispaniją galės atvykti tik tada, kai ispanams bus leista judėti tarp provincijų. Remiantis prognozėmis, tai gali įvykti birželio pabaigoje.

  "Nuo birželio pabaigos pradėsime turistinę veiklą. Tikiuosi, kad, jei karantino priemonių panaikinimas bus sėkmingas, galėsime padaryti Ispaniją patrauklią sanitarijos požiūriu", — pabrėžė ministras.

  Pasak jo, sudaryta darbo grupė, kuri dirba siekdama užtikrinti, kad turizmas būtų saugus, kad jį būtų galima kontroliuoti sanitariškai.

  Taip pat, jo teigimu, būtina "skatinti turizmą, ypač salose, kur yra labai stiprus turizmo sektorius ir gera epideminė padėtis".

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Dar šia tema

  Lietuva prašo EK apginti turizmo verslo interesus
  Turizmo sezono pradžia Turkijoje atidėta iki gegužės pabaigos
  Devynios šalys pasiūlė ES parengti turizmo atkūrimo planą
  Tegai:
  turizmas, Ispanija

  Svarbiausios temos