19:04 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2168)

  Pandemijos rizika išlieka nepaprastai didelė. Be to, nėra vieno paprasto gyventojų apsaugos būdo, išskyrus išsamių priemonių, skirtų nustatyti, sekti, išskirti visus galimus viruso atvejus, taip pat išlaikyti atstumą ir higieną tarp gyventojų, taikymą

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. PSO atliks nepriklausomą tarptautinio reagavimo į COVID-19 vertinimą ir pateiks rekomendacijas, kaip pagerinti pandemijos kontrolę, pirmadienį 73-iosios generalinės asamblėjos atidarymo metu Ženevoje sakė Pasaulio sveikatos organizacijos generalinis direktorius Tedros Adhanom Ghebreyesus, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

  "Kad mūsų priemonės būtų visapusiškos, turime judėti vieningai. Todėl kuo greičiau atliksime nepriklausomą vertinimą, kad išanalizuotume įgytą patirtį ir pateiktume rekomendacijas, kaip pagerinti nacionalinį ir globalų atsaką į pandemiją", — sakė jis.

  Anot jo, pandemijos rizika išlieka nepaprastai didelė. Be to, nėra vieno paprasto gyventojų apsaugos būdo, išskyrus išsamių priemonių, skirtų nustatyti, sekti, išskirti visus galimus viruso atvejus, taip pat išlaikyti atstumą ir higieną tarp gyventojų, taikymą.

  "Pasaulis turi stiprinti esamas finansines ir organizacines sistemas, įskaitant PSO... Laikas sukurti stiprią integruotą epidemiologinių ir pandemijos priemonių grandinę. Viskas yra mūsų rankose. Mes galime pasiekti laisvą pasaulį, kuriame nėra pandemijos. Mums trūksta įsipareigojimo skirti pakankamai išteklių. Ir tai turėtų pasikeisti", — pridūrė PSO generalinis direktorius.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 315 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2168)

  Dar šia tema

  Mokslininkai įvertino koronaviruso perdavimo pavojų pokalbio metu
  Kinijos gydytojas kaltina Uhano valdžios institucijas slepiant informaciją apie COVID-19
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas

  Svarbiausios temos