12:46 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)

  JAV ir kitos valstybės, turinčios stiprų farmacijos sektorių, bandė iš rezoliucijos išbraukti deklaracijos dėl TRIPS susitarimo formuluotę, pagal kurią vyriausybės gali panaikinti intelektinės nuosavybės taisykles kritiniu atveju

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. JAV planuoja atsisakyti paramos Pasaulio sveikatos organizacijos rezoliucijai dėl koronaviruso vakcinos skurdžiose šalyse teikimo be patento, praneša "Financial Times", remdamasis informuotais šaltiniais.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas
  © Sputnik / Эва Мари Ускатеги

  Anot Afrikos valstybių ambasadorių Ženevoje, Amerikos diplomatai bandė įtikinti palaikyti formuluotės sušvelninimą naujojoje rezoliucijoje. Tačiau šalių atstovai, bijodami, kad turtingesnės valstybės neleis joms gauti lėšų, atsisakė. Balsavimas ir diskusija dėl rezoliucijos turėtų baigtis antradienį.

  "JAV padarė tam tikrą darbą, kad liktų neapibrėžtos formuluotės, susijusios su TRIPS (Sutartis dėl intelektinės nuosavybės teisių aspektų, susijusių su prekyba — Sputnik) ir patentais", — sakė "Financial Times" vienos iš Vakarų Afrikos šalių ambasadorius Ženevoje.

  Pažymima, kad JAV ir galbūt kitos valstybės, turinčios stiprų farmacijos sektorių, tokios kaip JK, Šveicarija ir Japonija, bandė iš rezoliucijos išbraukti deklaracijos dėl TRIPS susitarimo formuluotę, pagal kurią vyriausybės gali panaikinti intelektinės nuosavybės taisykles kritiniu atveju.

  Jei šios nuostatos bus išsaugotos, skurdžios šalys galės įtikinti kompanijas, gaminančias vaistus ir vakcinas nuo koronaviruso, perduoti intelektualinės nuosavybės teises vietiniams tų šalių specialistams, kad jie galėtų gaminti pigesnę produkciją be patento.

  Nepaisant JAV pastangų, tikimasi, kad PSO rezoliucija bus priimta.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 318 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)

  Dar šia tema

  Gėdos koridorius: kaip Briuselyje gydytojai sutiko Belgijos premjerę — video
  JK uoslės ir skonio praradimas buvo įtrauktas į COVID-19 simptomų sąrašą
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas, JAV

  Svarbiausios temos