08:23 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Ruijino ligoninės medicinos ekspertai atliko tikslingą išsamų vaisto tyrimą ir padarė išvadą, kad hidroksichlorokvinas neturi didelio poveikio pacientams, sergantiems lengva ar vidutinio sunkumo ligos forma, tačiau sukelia komplikacijas

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Antimaliarinis vaistas hidroksichlorokvinas, kurį JAV prezidentas Donaldas Trampas priėmė kaip koronaviruso profilaktiką, yra neveiksmingas gydant COVID-19, tačiau šalutinių reakcijų rizika yra gana didelė, teigia vienos iš Šanchajaus ligoninių gydytojai.

  Ruijino ligoninės medicinos ekspertai atliko tikslingą išsamų vaisto tyrimą ir padarė išvadą, kad hidroksichlorokvinas neturi didelio poveikio pacientams, sergantiems lengva ar vidutinio sunkumo ligos forma, tačiau sukelia komplikacijas.

  "The Shanghai Daily" duomenimis, tyrime nuo vasario 11 iki kovo 20 dienos dalyvavo 150 pacientų, sergančių koronavirusine infekcija, iš 16 Kinijos ligoninių.

  Pacientai buvo suskirstyti į dvi grupes: pirmajai grupei buvo paskirtas hidroksichlorokvinas kartu su standartiniu gydymu, o antrajai grupei buvo paliktas įprastas gydymas be priešmaliarinio vaisto.

  Pirmąsias tris dienas per dieną pirmosios grupės pacientams buvo duota 1,2 tūkstančio miligramų hidroksichlorokvino, po to paros dozė buvo sumažinta iki 800 miligramų. Pacientams, kuriems liga buvo lengva ar vidutinio sunkumo, buvo atliekamas dviejų savaičių gydymo kursas, tuo tarpu sunkesnę ligą turėję pacientai išėjo trijų savaičių kursą.

  "Neradome reikšmingo skirtumo tarp dviejų grupių", — sakė gydytojas Se Cin.

  Anot jo, 85,4 % pacientų, vartojusių hidroksichlorokviną, testai dėl koronaviruso galiausiai davė neigiamą rezultatą, grupėje su standartiniu gydymu jų dalis buvo 81,3 %. Pirmos grupės pacientams simptomai sumažėjo vidutiniškai per 19 dienų, iš antrosios — per 21 dieną.

  Tačiau tuo pat metu pacientams, vartojantiems hidroksichlorokviną, dažnai pasireiškė komplikacijos. Pirmoje grupėje neigiama reakcija į gydymą pasireiškė 30 % atvejų, antroje — 8,8 % atvejų. Anot gydytojų, rimto šalutinio poveikio nebuvo, dažniausia nepageidaujama reakcija buvo viduriavimas.

  "Tyrimas suteikia patikimos ir tikslios informacijos apie hidroksichlorokvino naudojimą klinikinėje praktikoje", — teigė dr. Qu Zemin, vienas iš pagrindinių tyrėjų.

  Anot jo, "kai kurie JAV gydytojai sako, kad hidroksichlorokvinas yra labai efektyvus gydant koronavirusą, tačiau jie vartojo jį kartu su kitais vaistais skirtingiems pacientams ir kol kas nėra paskelbtas nė vienas straipsnis šia tema".

  Štai kodėl tokia nuomonė negali būti naudojama kaip mokslinis ir tikslus įrodymas.

  Anksčiau Baltuosiuose rūmuose išplatintame Donaldo Trampo gydytojo Šono Konlio (Sean Conley) pasirašytame laiške buvo teigiama, kad nauda iš priešmaliarinio vaisto hidroksichlorokvino nusveria riziką.

  Pats Trampas anksčiau teigė, kad pastaruoju metu kasdien geria priešmaliarinį vaistą hidroksichlorokviną, kurio vartojimas anksčiau reklamuotas kaip vaistas nuo koronaviruso ir kurio veiksmingumas dar neįrodytas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 318 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  JK uoslės ir skonio praradimas buvo įtrauktas į COVID-19 simptomų sąrašą
  Lietuva ruošiasi antrajai koronaviruso bangai
  Tegai:
  mokslininkai, vaistai, Donaldas Trampas, koronavirusas

  Svarbiausios temos