09:37 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešama, pabėgę kovotojai buvo apmokyti vykdyti sabotažą naftos ir dujų bei transporto įrenginiuose, taip pat teroro išpuolius Damasko kontroliuojamoje teritorijoje

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. JAV kariškiai, įsikūrę Al-Tanfo mieste Sirijoje, aktyviai bendradarbiauja su teroristų grupe IV*, Rusijos žurnalistams sakė Abu Chamzis, vyriausybės pajėgas palaikančios kovotojų grupuotės vadas, praneša RIA Novosti.

  Maikas Pompėjas
  © AP Photo / Sait Serkan Gurbuz

  Grupė buvo apmokyta JAV karinėje bazėje, tačiau neseniai pasidavė Bašaro al Asado padaliniams. Kaip pranešama, pabėgę kovotojai buvo apmokyti vykdyti sabotažą naftos ir dujų bei transporto įrenginiuose, taip pat teroro išpuolius Damasko kontroliuojamoje teritorijoje.

  "Amerikiečiai mano, kad ši žemė yra jų. Jie ten yra tarsi karaliai. Kapitonas Maikas, ten jie visi vienodi. <...> Jie dirbo su teroristais, leido juos į vidų, dabar juos treniruoja ir dirba su jais", — sakė Chamzis.

  Kapitonas Maikas, kurį minėjo pabėgęs kariškis, buvo jo instruktorius. Pasak Chamzio, instruktorius nieko nežino apie tai, kaip Amerikos valdžia "naudojasi Sirijos kovotojais", "jis žino tik kaip naudoti ginklus" ir moko, kaip su jais elgtis. Visų pirma, Abu Chamzis buvo mokomas naudoti 40-ojo ir 50-ojo kalibro amerikietiškus kulkosvaidžius.

  Al-Tanfo rajone, Sirijos pasienyje su Jordanija, yra JAV karinė bazė. 55 km zonoje aplink bazę, kurią kontroliuoja JAV kariuomenė, yra pabėgėlių stovykla.

  Rusijos kariuomenė, Rusijos ir Sirijos užsienio reikalų ministerijų atstovai ne kartą yra pareiškę, kad padėtis stovykloje artima humanitarinei katastrofai.

  * Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.    

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios

  Dar šia tema

  Vokietija nusprendė "pažaboti" istorinius Rytų Europos karus su Rusija
  JT mano, kad dėl COVID-19 pasaulyje gali padidėti badaujančių žmonių skaičius
  Tegai:
  Damaskas, kariškis, teroristinė grupuotė, terorizmas, teroristai, Sirija, JAV

  Svarbiausios temos