19:46 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2168)

  Anksčiau JK nacionalinės sveikatos sistemos atstovai išsiuntė įspėjimą šalies gydytojams apie padidėjusį atvejų skaičių, kai vaikams pasireiškia sisteminio uždegiminio atsako sindromas

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Jungtinių Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) patvirtino, kad naujas uždegiminis sindromas, kuris pasireiškia vaikams, yra susijęs su koronavirusu, spaudos konferencijoje sakė Niujorko meras Bilas de Blasijas (Bill de Blasio), praneša RIA Novosti.

  "CDC patvirtino ryšį su COVID-19. Mes darėme prielaidą, kad taip gali būti, tačiau jie atliko tyrimą, kad patvirtintų tai šimtu procentų", — sakė jis.

  Anot jo, šiandien Niujorke 145 vaikams buvo nustatytas sisteminio uždegiminio atsako sindromas.

  "67 iš jų turi COVID-19 arba turi antikūnus. Vienas vaikas mirė", — sakė meras.

  Kaip anksčiau pranešė Niujorko gubernatorius Endriu Kuomas (Andrew Cuomo), iš maždaug 100 šio sindromo atvejų jaunesni nei vienerių metukų yra 5 %, nuo 1 iki 4 metų — 18 %, nuo 5 iki 9 metų — 29 %, nuo 10 iki 14 metų — 28 %, nuo 15 iki 19 metų — 16 %, nuo 20 iki 21 metų — 4 %.

  Anksčiau Didžiosios Britanijos nacionalinės sveikatos sistemos (NHS) atstovai išsiuntė įspėjimą šalies gydytojams apie padidėjusį atvejų skaičių, kai vaikams pasireiškia sisteminio uždegiminio atsako sindromas, kuris sukelia pilvo skausmus ir širdies problemas, ir gali būti susijęs su koronavirusu.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 318 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2168)

  Dar šia tema

  Trampas pateikė PSO finansavimo ultimatumą
  Gydytojai įvertino Trampo vaistų veiksmingumą kovoje su koronavirusu
  Tegai:
  vaikai, koronavirusas, JAV

  Svarbiausios temos