14:48 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1813)

  Amerikos vadovas labai rizikuoja, grasindamas PSO, nes prarasti žodžio teisę tarptautinėje organizacijoje nėra Vašingtono interesai, mano ekspertas Gevorgas Mirzajanas

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. JAV, kaip pasaulinė "lyderė", neturėtų nustoti finansuoti vienintelės tarptautinės sveikatos priežiūros organizacijos pandemijos metu, interviu Sputnik radijui sakė finansų universiteto prie Rusijos vyriausybės Politologijos fakulteto docentas Gevorgas Mirzajanas.

  "PSO yra standartinė biurokratinė organizacija, neturinti jokios politinės valios ir tiesiog pertransliuojanti oficialius šalių pareiškimus. Tai standartinė PSO pozicija. Tai nereiškia, kad reikia nutraukti PSO, vienintelės pasaulinės tarptautinės organizacijos sveikatos srityje, finansavimą, kai pasaulyje siautėja pandemija. Tai prieštarauja Amerikos interesams. Nes kaip šiuolaikinio pasaulio lyderė turėtų demonstruoti lyderystę kovoje su pandemija. JAV, priešingai, turėtų palaikyti PSO", — mano ekspertas.

  Mirzajanas pažymėjo, kad pasaulinė Amerikos lyderystė priklauso nuo tarptautinių organizacijų kontrolės, todėl Trampas daro klaidą.

  "Amerikos pasaulinė lyderystė priklauso toli gražu ne nuo amerikiečių lėktuvnešių, kaip tik, ji laikosi dėl JAV kontrolės didžiosioms tarptautinėms organizacijoms. Todėl Trampas rizikuoja. <...> Trampo bandymai kaltinti Kiniją dėl daugiau nei 80 tūkst. JAV žuvusiųjų ir daugiau nei pusantro milijono užsikrėtusių JAV... Aš suprantu, kodėl Trampas taip elgiasi. Jis juk nepripažįsta, kad dėl pandemijos kalta ne Kinija, o žvėriška sveikatos apsaugos sistema, kuri yra išimtinai turtingųjų sistema", — sakė ekspertas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė laišką Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui , kuriame teigė, kad JAV nustos finansuoti PSO ir dar kartą persvarstys visą narystę, jei organizacija neatliks reikiamų reformų.

  Amerikos vadovas reformų įgyvendinimui PSO skyrė 30 dienų, pradedant nuo 2020 metų gegužės 18 dienos.
  Pasak Trampo, Baltųjų rūmų administracija atliko tyrimą dėl PSO "nesėkmingo reagavimo" į koronaviruso pandemiją.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1813)

  Dar šia tema

  Trampas pateikė PSO finansavimo ultimatumą
  JAV nepalaikys vakcinos pateikimo nuo COVID-19 be patento
  Karantinas Lietuvoje gali būti atšauktas nuo vasaros pradžios
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Donaldas Trampas, pandemija

  Svarbiausios temos