21:35 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Anksčiau Trampas parašė laišką Pasaulio sveikatos organizacijos vadovui, kuriame teigė, kad JAV nustos finansuoti PSO ir dar kartą persvarstys savo narystę, jei organizacija neatliks reikiamų reformų

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Europos Sąjunga palaiko Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) ir visas jos pastangas kovojant su koronaviruso pandemija ir ragina imtis tarptautinio solidarumo ieškant bendrų problemos sprendimo būdų, Briuselyje vykusioje trumpojoje konferencijoje sakė Europos Komisijos atstovė, atsakydama į žurnalistų klausimus apie tai, kaip reagavo ES į grėsmę, kad JAV atims PSO finansavimą ir iš naujo persvarstys savo narystę, praneša RIA Novosti.

  Koronaviruso testas
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė laišką Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui, kuriame teigė, kad JAV nustos finansuoti PSO ir persvarstys savo narystę, jei organizacija neatliks reikiamų reformų.

  Anot JAV prezidento, jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją.

  "Anksčiau sakėme, kad ES palaiko tarptautines pastangas ir bendras šios problemos sprendimo paieškas. Dabar kaip niekad anksčiau svarbu būti solidariems. Šiuo metu ne laikas ką nors kaltinti ar pakenkti tarptautiniam bendradarbiavimui... ES remia PSO pastangas kovojant su pandemija ir jau skyrė finansavimą šioms pastangoms paremti", — teigė EK atstovė.

  Ji taip pat išreiškė europinę poziciją dėl būtinybės susivienyti aplink PSO, "kad būtų galima kartu nugalėti šį virusą".

  Anot Trampo, tyrimas parodė, kad PSO "sistemingai ignoravo patikimus pranešimus apie viruso plitimą Uhane 2019 metais gruodžio pradžioje ar anksčiau", taip pat neatliko nepriklausomo pranešimų, prieštaraujančių KLR vadovybės pozicijai, tyrimo.

  Be to, teigiama, kad PSO žinojo apie "viruso plitimą" jau 2019 metų gruodžio 30 dieną ir nepranešė apie tai, neinformavo pasaulio ir nepaskelbė informacijos, kurią jai perdavė Taivano valdžios institucijos, kad virusas perduodamas iš žmogaus žmogui, rašoma laiške.

  Pranešama, kad PSO kelis kartus pateikė melagingus teiginius apie koronavirusą ir gyrė Kinijos valdžios institucijas už "skaidrumą" koronaviruso situacijoje, nepaisant to, kad Kinija tada nubaudė kelis gydytojus už įtarimus dėl naujo viruso.

  Laiške sakoma, kad net pripažinusi koronaviruso protrūkį ekstremalia situacija, PSO nereikalavo, kad tarptautiniai ekspertai būtų nedelsiant išsiųsti į Kiniją, todėl specialistai ten atvyko tik po dviejų savaičių.

  Be to, pasak Donaldo Trampo, PSO patvirtino KLR sprendimą dėl draudimo judėti šalies viduje, tačiau kartu prieštaravo JAV sienų uždarymui ar atvykėlių iš Kinijos įvažiavimo draudimui.

  Balandžio viduryje Trampas pareiškė, kad Vašingtonas nutraukia finansavimą PSO, nes ji, pasak jo, laiku nepateikė informacijos apie koronavirusą, taip pat nepaskelbė tiesos pasaulio visuomenei.

  Anksčiau Kinijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Kinija nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 318 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Dar šia tema

  Trampas pateikė PSO finansavimo ultimatumą
  Darbo jėgos iš užsienio apribojimai Estijoje tęsis ir po nepaprastosios padėties
  Kinijos mokslininkai mano, kad jų vaistas sustabdys COVID-19 pandemiją
  Tegai:
  JAV, Donaldas Trampas, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos