10:05 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Paskelbti telefoninių, kaip įtariama, Porošenkos ir Baideno pokalbių įrašai, kurie liudija apie buvusio prezidento tarptautinę korupciją ir valstybės išdavystę

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Buvusiam Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai buvo iškelta baudžiamoji byla dėl tėvynės išdavystės ir piktnaudžiavimo valdžia po to, kai Aukščiausiosios Rados narys Andrejus Derkač pateikė inkriminuojančius įrodymus. Apie tai pranešama leidinyje "Ukrainskaja pravda" su nuoroda į šaltinį generalinėje prokuratūroje.

  Anot leidinio, prie šios medžiagos pridedama Derkač pateikta laikmena su garso įrašais, kur, kaip minėta, įrašyti buvusio JAV viceprezidento Džo Baideno ir buvusio valstybės vadovo Petro Porošenkos balsai.

  Anksčiau Derkač paskelbė telefoninių, kaip įtariama, Porošenkos ir Baideno pokalbių įrašus, kurie liudija apie buvusio prezidento tarptautinę korupciją ir valstybės išdavystę.

  Vienas iš pokalbių buvo susijęs su Viktoro Šokino atleidimu iš Ukrainos generalinio prokuroro pareigų Baideno prašymu. Mainais už tai, kaip rodo garso įrašai, jis pažadėjo Porošenkai, kad parūpins Ukrainai milijardą dolerių.

  Be to, buvo aptarti koalicijos buvimo parlamente, Arsenijaus Jaceniuko vyriausybės atsistatydinimo ir Vladimiro Groismano  ministrų kabineto patvirtinimo Radoje klausimai. Be to, viename iš pokalbių Porošenka, vertindamas kompromituojančius įrodymus, prisipažino Baidenui, kad Radoje nėra koalicijos.

  Derkač teigė, kad daugelio valandų trukmės įrašai buvo gauti iš žurnalistų ir pateikti generalinio prokuroro kabinetui kartu su pranešimu apie nusikaltimus, kad būtų pradėta baudžiamoji byla.

  2016 metais iš Rados atleistas buvęs Ukrainos generalinis prokuroras Viktoras Šokinas po to parašė pareiškimą teisėsaugos institucijoms apie Baideno kišimąsi į jo darbą. Ukrainos naujienų agentūra, remdamasi šaltiniu Valstybiniame tyrimų biure, paskelbė, kad pradėta baudžiamoji byla dėl šio fakto. Buvęs generalinis prokuroras taip pat bandė apskųsti savo atleidimą apeliacinės instancijos teismuose, tačiau nesėkmingai. Jis pateikė naują skundą Ukrainos Aukščiausiojo Teismo administraciniam kasaciniam teismui 2019 metų rugsėjo mėnesį.

  Petro Porošenka ir Jurijus Lucenka, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Пресс-служба президента Украины

  Tą patį mėnesį Baltieji rūmai paskelbė liepos 25 dienos JAV ir Ukrainos lyderių Donaldo Trampo ir Vladimiro Zelenskio pokalbio nuorašą. Prieš tai žiniasklaida pranešė, kad pokalbyje su Ukrainos lyderiu Baltųjų rūmų vadovas galėjo paprašyti jo pradėti tyrimą Baideno sūnaus Hanterio atžvilgiu. Nuorašas patvirtino, kad Trampas paprašė Zelenskio ištirti Šokino, kuris studijavo "Burismos" bylą, atleidimą ir paties Hanterio Baideno bylą.

  Valstybinis tyrimų biuras jau pradėjo 16 baudžiamųjų bylų, kuriose figūruoja Porošenka. Be kita ko, jos susijusios su valstybės išdavyste ir klastojimais, kai Groismanas buvo paskirtas ministru pirmininku nesant koalicijos Radoje.

  Dar šia tema

  Porošenko ragina uždrausti Rusijos vėliavą visame pasaulyje
  Porošenko prašo apsaugoti Ukrainos prezidento rinkimus nuo Rusijos
  Žiniasklaida: apklausoje turėjęs dalyvauti Porošenka išvyko iš Ukrainos
  Tegai:
  baudžiamoji byla, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos